Reklama

Qumak podpisał kontrakty na budowę dwóch heliportów

Firma Qumak wybuduje 2 lądowiska dla helikopterów ratunkowych przy szpitalach w Wołominie i w Działdowie. Łączna wartość zawartych kontraktów wynosi powyżej 1,6 mln zł netto.

Reklama

Podpisane w ostatnich dniach umowy obejmują kompleksowe wykonanie heliportów wraz z m.in. instalacją oświetlenia nawigacyjnego, urządzeń naprowadzających wspomagających lądowanie w trudnych warunkach atmosferycznych oraz świetlnym oznakowaniem przeszkód lotniczych. Śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego będą mogły korzystać z lądowisk od II kwartału 2017 r.

Reklama

- Tworzona przez nas infrastruktura istotnie przyczynia się do większej dostępności szybkiej pomocy medycznej. Plany administracji centralnej zakładają, że w najbliższych latach ma powstać jeszcze ok. 80 heliportów w całej Polsce. Wartość rynku w tym segmencie szacujemy na 140 mln zł. Jesteśmy liderem w zakresie technologii lotniskowych i wierzę, że będziemy jednym z głównych beneficjentów tego projektu - mówi Tomasz Laudy, prezes Qumak S.A.

Do tej pory Qumak zrealizował heliporty w Warszawie (na budynku szpitala pediatrycznego WUM), w Olkuszu, w Szamotułach, w Białej Podlaskiej, Kraśniku i w Wadowicach. Spółka ma też bogate doświadczenie w realizacji kontraktów lotniskowych. Obecnie Qumak zajmuje się: budową infrastruktury technicznej nowych dróg kołowania na lotnisku Politechniki Rzeszowskiej, wdrażaniem systemów osłony meteorologicznej AWOS na siedmiu lotniskach wojskowych oraz wykonaniem oświetlenia nawigacyjnego dla lotniska Warszawa-Babice.

Na swoim koncie firma ma m.in. zakończone wdrożenie najnowocześniejszego systemu BHS w Polsce wraz z systemem EDS (Explosive Detection System) standardu III na lotnisku Kraków-Balice, implementację systemów Ice-Alert i AWOS m.in. na lotniskach w Gdańsku, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu oraz realizację systemów teletechnicznych na lotnisku w Szymanach.

O Grupie Qumak

Qumak to największy polski integrator technologiczno-informatyczny. Działa na polskim rynku ITC od trzydziestu lat. Firma oferuje rozwiązania informatyczne i infrastrukturalne dla sektora prywatnego i publicznego, m.in.: zaawansowane systemy do zarządzania dużymi organizacjami, inteligentne i przyjazne środowisku obiekty, nowoczesne centra ekspozycyjne, inteligentne systemy transportowe, infrastrukturę lotniskową w portach lotniczych i lądowiska dla śmigłowców. Od połowy 2014 roku Qumak tworzy grupę kapitałową, w skład której wchodzą trzy spółki zależne - Star ITS, Skylar oraz MAE Multimedia Art & Education.

Giełdowa spółka oferuje kompleksową obsługę wdrożeń w dwunastu obszarach technologicznych, w ramach których świadczy usługi obejmujące: doradztwo, projektowanie i wdrażanie rozwiązań, wsparcie techniczne i serwisowe oraz rozbudowę rozwiązań w miarę zmieniających się potrzeb klienta. Qumak zatrudnia kadrę ekspertów z wielu dziedzin, którzy stale zwiększają swoje kompetencje, by realizowane projekty stały na najwyższym poziomie.

Partnerami firmy są światowi liderzy z branży teleinformatycznej i technologicznej.

Opr. KM

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »