Reklama

Rada nadzorcza Grupy Azoty ZA Puławy odwołała prezesa i wiceprezesów

Rada nadzorcza Grupy Azoty ZA Puławy odwołała prezesa Krzysztofa Bednarza i dwoje wiceprezesów - Krzysztofa Homendę i Izabelę Świderek - poinformowała w komunikacie spółka. Funkcję prezesa powierzono Annie Zarzyckiej-Rzepeckiej.

"Zarząd spółki Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy SA (...) informuje, że rada nadzorcza spółki na posiedzeniu 3 marca 2020 r. odwołała ze składu zarządu: Krzysztofa Bednarza - prezesa, Krzysztofa Homendę - wiceprezesa, Izabelę Świderek - wiceprezesa - podała spółka.

Jednocześnie - jak czytamy - rada nadzorcza powierzyła Annie Zarzyckiej-Rzepeckiej funkcję prezesa do czasu powołania osoby wyłonionej w postępowaniu kwalifikacyjnym. Zarzycka-Rzepecka pełniła dotychczas funkcję wiceprezesa.

"Jednocześnie zarząd spółki informuje, że Anna Zarzycka-Rzepecka złożyła oświadczenie, z którego wynika, że jej działalność wykonywana poza spółką nie jest konkurencyjna w stosunku do działalności spółki, nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej, spółki kapitałowej oraz nie uczestniczy w konkurencyjnych osobach prawnych jako członek ich organów. Otrzymane przez spółkę oświadczenie zawiera również deklarację Anny Zarzyckiej-Rzepeckiej, że nie jest ona wpisana do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych prowadzonego na podstawie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym" - podano.

Reklama

Zarzycka-Rzepecka ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz Akademię Ekonomiczną w Poznaniu. Wiceprezesem zarządu Grupy Azoty Puławy była od końca stycznia 2018 roku.

Azoty Puławy specjalizują się w produkcji nawozów azotowych, są jednym z największych na świecie producentów melaminy. To też największe polskie przedsiębiorstwo w branży wielkiej syntezy chemicznej. Od 2013 r. wchodzi w skład Grupy Azoty. 50 proc. produktów wytwarzanych w zakładach trafia na eksport m.in. do Chin i Brazylii.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »