Reklama

Raport analityczny SII: Bumech

Raport analityczny SII: Bumech wychodzi za granicę w odpowiedzi na trudną sytuację na polskim rynku górniczym

Bumech prowadzi działalność w branży maszynowej, świadcząc usługi dla górnictwa. Trzy podstawowe obszary działalności spółki to drążenie wyrobisk podziemnych (od 2013 roku stanowi główne źródło przychodów), produkcja urządzeń i maszyn górniczych oraz serwis i remonty maszyn. Pod koniec 2014 roku spółka przejęła ZWG, która za pośrednictwem spółki zależnej Przedsiębiorstwo "Kobud" prowadzi działalność głównie w zakresie podwykonawstwa robót górniczych.

Bumech współpracuje z największymi producentami węgla w Polsce, to jest Kompanią Węglową, Jastrzębską Spółką Węglową, Katowickim Holdingiem Węglowym, Lubelskim Węglem "Bogdanka" i Przedsiębiorstwem Górniczym "Silesia".

Reklama

Wszystkie wymienione spółki borykają się z poważnymi trudnościami z płynnością, ograniczając koszty i inwestycje, co bezpośrednio przekłada się na wyniki i sytuację finansową emitenta. Spółka zaznaczyła, że Kobud w mniejszym stopniu odczuwa złą sytuację w branży. Jednym z większych wyzwań dla Zarządu wydaje się obecnie doprowadzenie do obniżenia poziomu zadłużenia spółki i utrzymanie płynności finansowej.

Obszerny raport analityczny SII, dostępny w pełnej wersji na stronie internetowej www.sii.org.pl, zawiera między innymi analizę bieżącej sytuacji majątkowo-finansowej Bumechu i działań podejmowanych przez zarząd spółki mających na celu poprawę sytuacji zadłużeniowej. Odpowiada również na pytania o perspektywy stojące przed spółką i wpływ zmian zachodzących w polskiej energetyce, takich jak zaangażowanie energetyki w górnictwo, czy też przejęcie Bogdanki przez Eneę. W końcu odnosi się do intensywnie rozwijanej działalności zagranicznej, gdzie kryzys w branży górniczej nie jest tak dotkliwy.

Źródło:

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »