Reklama

Selena planuje nabycie nie więcej niż 2 mln akcji własnych

Selena FM SA planuje nabycie nie więcej niż 2 mln akcji własnych o łącznej wartości nominalnej nie większej niż 100 tys. zł - podała spółka w komunikacie.

"Zarząd Spółki jest uprawniony do nabycia nie więcej niż 2.000.000 (...) akcji Spółki o łącznej wartości nominalnej nie większej niż 100.000 zł (...)" - napisano w projektach uchwał.

"Spółka przeznacza na nabycie akcji środki w kwocie nie większej niż wysokość utworzonego w tym celu uchwałą Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy kapitału rezerwowego. (...) Zarząd Spółki jest uprawniony do nabycia akcji do dnia 30 czerwca 2014 roku, jednakże nie dłużej niż do momentu wyczerpania przeznaczonych na nabycie akcji środków" - dodano.

Jak podaje spółka w projektach uchwał, zarząd spółki jest uprawniony do zakończenia skupu akcji przed upływem podanego terminu, w tym również przed wyczerpaniem się środków przeznaczonych na skup akcji własnych, a także może zrezygnować z nabycia akcji własnych w całości lub w części.

Reklama

"Zarząd Spółki jest uprawniony do nabycia akcji własnych po cenie za jedną akcję nie niższej niż nominalna wartość akcji, tj. 0,05 zł (...) oraz nie wyższej niż 12,00 zł (...)" - napisano.

Łączna wartość nabycia akcji własnych, powiększona o koszty ich nabycia, nie może być wyższa od kapitału rezerwowego.

Łączna wartość nominalna nabywanych akcji nie przekroczy 10 proc. kapitału zakładowego, uwzględniając w tym również wartość nominalną pozostałych akcji własnych, które nie zostały przez spółkę zbyte.

Przedmiotem nabycia mogą być wyłącznie akcje w pełni pokryte.

Akcje własne nabyte przez spółkę będą przeznaczone do zaoferowania do nabycia wybranym kluczowym pracownikom i współpracownikom spółki w ramach Programu motywacyjnego dla kluczowej kadry menadżerskiej Grupy Kapitałowej Selena.

Natomiast w przypadku, gdy nabyte przez spółkę akcje nie zostaną nabyte przez osoby objęte Programem, akcje zostaną przeznaczone do dalszej sprzedaży na rzecz podmiotów lub osób nie objętych ww. Programem lub wymiany na akcje lub udziały w toku dokonywanych przez Spółkę przejęć lub restrukturyzacji lub do umorzenia.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »