Selvita opublikuje wyniki ze swoich programów onkologicznych
Selvita S.A., jedna z największych firm biotechnologicznych w Europie opracowujących innowacyjne leki, zaprezentuje na prestiżowej konferencji naukowej AACR Annual Meeting najnowsze wyniki swoich prac badawczo-rozwojowych w obszarze onkologii.
AACR Annual Meeting 2018 odbędzie się w dniach 14-18 kwietnia 2018, w Chicago, USA. Organizatorem corocznego wydarzenia jest Amerykańskie Stowarzyszenie Badań nad Rakiem (ang. American Association for Cancer Research, AACR).
Podczas konferencji przedstawione zostaną najnowsze i najciekawsze odkrycia naukowe w obszarze szeroko pojętej onkologii. W wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele setek firm prowadzących badania nad nowymi lekami na raka, a także uznani eksperci ze świata nauki i medycyny.
- Jesteśmy bardzo zadowoleni mogąc już na najbliższej konferencji AACR Annual Meeting zaprezentować wyniki naszych wybranych programów onkologicznych na wczesnych etapach rozwoju. Projekty Selvity skupiające się na rozwoju potencjalnych leków w obszarze metabolizmu i immunometabolizmu nowotworów są jednymi z kluczowych i najbardziej obiecujących tematów naszych prac badawczych. Ponadto zaprezentujemy wyniki z naszego obecnie najbardziej zaawansowanego projektu, czyli SEL120, który jest na dobrej drodze by rozpocząć I fazę badań klinicznych w I kw. 2019 r. - mówi dr Krzysztof Brzózka, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Naukowy Selvita S.A.
Selvita przedstawi najnowsze wyniki badań dotyczące swoich projektów onkologicznych w formie następujących prezentacji posterowych:
1."SEL120-34 selektywny inhibitor CDK8 celuje w CD34 pozytywne komórki białaczkowe zaburzając ekspresję markerów macierzystych komórek nowotworowych", abstrakt nr 5829, zaprezentowany zostanie 18 kwietnia, w godzinach 08:00 - 12:00 (CDT; GMT+6), w ramach sesji "Experimental and Molecular Therapeutics"; "Combination Chemotherapy 2", w dniu 18 kwietnia, w godzinach 08:00 - 12:00, w McCormick Place South, Exhibit Hall A, Poster Section 37, tablica #25.
2."Odkrywanie i rozwój innowacyjnych, małocząsteczkowych inhibitorów SHMT z zastosowaniem w terapii onkologicznej", abstrakt nr 3516, zaprezentowany zostanie w ramach sesji "Molecular and Cellular Biology / Genetics"; "Therapeutic Approaches", 17 kwietnia, w godzinach 08:00 - 12:00 (CDT; GMT+6),, w McCormick Place South, Exhibit Hall A, Poster Section 22, tablica #13.
3."Charakteryzacja innowacyjnych, dualnych antagonistów receptorów adenozyny A2A/A2B, z zastosowaniem w immunoterapii nowotworów", abstrakt nr 3770, zaprezentowany zostanie w ramach sesji "Immunology"; "Immunomodulatory Agents and Interventions 1", 17 kwietnia, w godzinach 08:00 - 12:00 (CDT; GMT+6),, w McCormick Place South, Exhibit Hall A, Poster Section 32, tablica #20.
Selvita jest polską, jedną z największych w Europie, firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w obszarze onkologicznym. Zajmuje się również świadczeniem laboratoryjnych usług badawczo-rozwojowych na zlecenie farmaceutycznych, biotechnologicznych i chemicznych firm z całego świata. Poprzez spółkę zależną - Ardigen - tworzy zaawansowane rozwiązania bioinformatyczne.
Selvita została założona w 2007 r. Obecnie zatrudnia ok. 460 pracowników, z których ok. 1/3 posiada stopień doktora. Główna siedziba Spółki i laboratoria mieszczą się w Krakowie; drugi oddział laboratoryjny znajduje się w Poznaniu. Selvita posiada biura w największych ośrodkach biotechnologicznych na świecie, w Regionie Bostonu i Regionie San Francisco w Stanach Zjednoczonych oraz w Cambridge w Wielkiej Brytanii.
W obszarze badań nad chorobami nowotworowymi Spółka współpracuje m.in. z renomowanymi spółkami zagranicznymi H3 Biomedicine, Merck, Menarini Group, jak również z fundacją The Leukemia and Lymphoma Society. W 2011 r. Selvita debiutowała na rynku NewConnect. Od roku 2014 notowana jest na głównym rynku GPW. W marcu 2017 r. weszła w skład indeksu sWIG80.
mzb