Reklama

Strata Almy za 2016 rok to 200 mln zł. Złożono wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej

Alma Market podała wyniki finansowe za 2016 rok. Przychody ze sprzedaży wyniosły w tym czasie 587 840 tys. zł wobec 958 487 tys. zł w 2015 roku. Strata netto z działalności kontynuowanej wyniosła 197 818 tys. zł wobec 98 370 tys. zł straty w 2015 roku.

"O ile w pierwszej połowie 2016 roku spółka realizował ogłoszone przez siebie plany, co potwierdzały także opublikowane wyniki za ten okres, to po załamaniu się płynności finansowej w sierpniu 2016 roku i złożeniu przez ówczesny zarząd we wrześniu 2016 roku wniosku do sądu o wszczęcie postępowania sanacyjnego, na skutek rozwleczenia tego procesu, sprawy spółki skomplikowały się.

W związku z tym zarząd spółki zdecydował o złożeniu 14 lutego 2016 roku do sądu wniosku o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej. A sytuację tą obrazują również przedstawione wyniki spółki, które Państwu są prezentowane" - czytamy w liście prezesa Almy, Rafała Dyląga, do akcjonariuszy. [...]

Reklama

- - - - -

15 listopada informowaliśmy: Do połowy listopada Alma zamknęła 33 nierentowne sklepy

Do 14 listopada w ramach prowadzonych procesów restrukturyzacyjnych Alma Market zaprzestała działalności w 33 obiektach handlowych. Oznacza to, że z 50 obiektów, pracujących w sieci w lipcu br. Almie zostało 17 placówek. Dzisiaj Jerzy Mazgaj, główny udziałowiec, przestał być prezesem spółki. Jego miejsce zajął Rafał Dyląg.

Zamknięte sklepy działały m.in.: w Krakowie, Nowym Targu, Rzeszowie, Szczecinie, Bydgoszczy, Zielonej Górze, Olsztynie, Opolu, Lubinie, Lublinie, Gdyni, Gdańsku, Wrocławiu, Częstochowie, Rybniku, Piasecznie, Pruszkowie, Warszawie, Konstancinie i Poznaniu. W dniu 27 października 2016 roku Alma Market SA zaprzestała także prowadzenia działalności za pomocą kanału dystrybucji pod szyldem sklepu internetowego Alma24.

Spółka w bieżącym roku otworzyła dwie nowe lokalizacje Krakowskiego Kredensu w Gdańsku oraz Poznaniu. Obecnie Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska S.A. posiada 45 własnych obiektów handlowych. Jednak stoiska zlokalizowane w obiektach handlowych Alma Market S.A. zostały zlikwidowane. Na koniec 2015 roku do sieci należało 47 placówek, co oznacza, że przy otwarciu 2 lokali w 2016 roku, spółka zamknęła jednocześnie 4 stoiska. [...]

- - - - -

Nowy prezes Almy to krakowianin Rafał Dyląg (1958 r.), który ukończył VII LO w Krakowie i Wydział Mechaniczny Politechniki Krakowskiej w Krakowie. Pełnił funkcję prezesa w spółkach: Apreo Fresh Sp. z o.o., Equus Fresh Sp. z o.o., Equus S.A., Equus Sp. z o.o. W latach 2005-2008 był członkiem zarządu Związku Prywatnych Przetwórców Mleka, później m.in. dyrektorem biura Komitetu Konkursowego Kraków 2022.

- - - - -

26 X 2016 r. Interia informowała: Galeria Jurajska bez delikatesów Alma

26 października zakończyły działalność delikatesy Alma w Galerii Jurajskiej w Częstochowie. Zamknięta została również placówka w Krakowie przy ul. Francesco Nullo. W ten sposób liczba sklepów Almy skurczyła się do 31 placówek wobec 50 w połowie 2016 roku.

Oznacza to, że w 4 miesiące spółka zamknęła 19 placówek.

Więcej informacji w portalu dlahandlu.pl

- - - - -

14 października informowaliśmy: Bankrutują słynne polskie delikatesy

Zarząd Alma Market złożył do Sądu Rejonowego w Krakowie wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku. Jednocześnie spółka podtrzymuje złożony wcześniej wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego.

"W związku z tym, że postępowanie sanacyjne nie zostało otwarte w terminie trzydziestu dni od dnia złożenia wniosku, zarząd spółki z przyczyn formalnych złożył wniosek o ogłoszenie upadłości. Decyzja o jego złożeniu była podyktowana względami prawnymi i nie wpływa na wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. We wniosku spółka podtrzymała i poparła jednocześnie wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego" - poinformowała spółka w komunikacie.

"Alma Market SA wyraźnie podkreśla, że nie odstępuje od starań o otwarcie postępowania sanacyjnego" - dodano.

Alma Market w połowie września złożyła w krakowskim sądzie wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Spółka uznała za konieczne podjęcie restrukturyzacji, by poprawić sytuację finansową i uniknąć upadłości.

(PAP)

Więcej informacji w portalu dlahandlu.pl

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »