Reklama

Trigon DM rekomenduje "kupuj" PZU

Analitycy Trigon DM wznowili wydawanie rekomendacji dla PZU od zalecenia "kupuj", wyznaczając cenę docelową akcji ubezpieczyciela na 36 zł.

Zakładany przez nas potencjał wzrostu kursu to aż 42 proc. i uważamy, że PZU jest obecnie jedną z najlepszych ekspozycji z indeksu WIG20. Kurs spółki jest po silnym spadku od początku roku o 20 proc., podyktowanym słabymi wynikami za pierwszą połowę roku (spadek o 50 proc. rdr) oraz obawami o ograniczenie przyszłych dywidend. Uważamy, że to bardzo dobry moment na inwestycję w PZU, tuż przed wynikami za III kw. '16, które powinny przynieść sporą poprawę zysku" - napisano w rekomendacji.

"Uważamy, że obawy o poziom dywidendy zostały rozwiane prezentacją polityki dywidendowej i zakładamy utrzymanie poziomu wypłaty na 80 proc. (DY=7,3 proc. za ten i 8,6 proc. za przyszły rok). Tylko przejęcie Pekao może tymczasowo ograniczyć dywidendę do, nadal atrakcyjnego, poziomu ok. 6 proc., po czym spółka powinna powrócić do hojnego dzielenia się zyskiem" - dodano.

Reklama

Zdaniem analityków lepsza koniunktura na rynku akcji i brak zdarzeń jednorazowych powinny przyczynić się do wyraźnej poprawy wyniku lokacyjnego, dzięki czemu zakładają oni wzrost zysku netto w III kwartale o 40 proc. rdr do poziomu 717 mln zł.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »