Reklama

Trigon DM zaleca kupowanie akcji Farmacolu

Trigon DM wznowił wydawanie rekomendacji dla Farmacolu od zalecenia "kupuj", ustalając cenę docelową dla akcji spółki na poziomie 58 zł.

W poniedziałek ok. 14.10 kurs Farmacolu wyniósł 52,18 zł.

Reklama

"Spółka pod względem wskaźnika EV/EBITDA'16 i P/E'16 jest zdecydowanie tańsza w porównaniu do pozostałych dwóch hurtowni notowanych na GPW. Dyskonto na P/E występuje pomimo różnic na pozostałym saldzie finansowym wynikających z posiadanych przez Farmacol wysokich nadwyżek pieniężnych, podczas gdy pozostałe hurtownie są zadłużone" - napisano w raporcie.

Zdaniem analityków, raczej nie jest prawdopodobne, że nadwyżki te trafią w przyszłości do akcjonariuszy. Pozostaje natomiast ryzyko, że mogą być przeznaczone na inwestycje poza rynkiem.

Trigon DM zwraca uwagę, że ze względu na najniższy udział kosztów SG&A (sprzedaży, ogólnych i administracyjnych) w przychodach w stosunku do innych dystrybutorów, zahamowany został spadek marży EBITDA występujący od 2013 roku.

"Uważamy, że przy obecnych poziomach marż EBITDA i dobrej sytuacji gotówkowej firma powinna być wyceniana z lekkim dyskontem do wskaźników transakcyjnych jakie miały miejsce na rynku europejskim" - napisano w komunikacie.

Dowiedz się więcej na temat: kupujcie | kupować

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »