Reklama

Trigon obniżył rekomendację dla Ciechu

Trigon obniżył rekomendację dla Ciechu do "trzymaj" z "kupuj", podwyższając cenę docelową dla akcji spółki do 23,3 zł z 22,4 zł.

Reklama

Przeprowadzona emisja obligacji oraz wcześniejsza sprzedaż do spółki BASF wartości niematerialnych i prawnych związanych z produkcją TDI, to pilne i bardzo ważne posunięcia nowego zarządu spółki porządkujące sytuację w spółce i umożliwiające zachowanie płynności finansowej. W najbliższym czasie nie spodziewamy się dalszych spektakularnych działań.

Reklama

Obecnie zarząd będzie mógł się skoncentrować na restrukturyzacji, zarówno podstawowego biznesu sodowego, jak i spółek z pozostałych segmentów, które są potencjalnymi celami dezinwestycji.

Cena docelowa w horyzoncie 9-cio miesięcznym wyznaczona na bazie średniej ważonej z wyceny dochodowej i porównawczej oraz kosztu kapitału własnego wynosi 23.3 PLN. Oznacza to nieznaczne podwyższenie w porównaniu do ceny docelowej (22.4 mln PLN) z poprzedniej naszej rekomendacji. Ze względu na wyczerpanie się potencjału wzrostu kursu akcji do naszej wyceny, obniżamy rekomendację z kupuj do trzymaj.

Załączniki

Dokument.pdf
Dowiedz się więcej na temat: obniz | Akcji

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »