Reklama

Unicredit rozważa trzy scenariusze

Z informacji "Pulsu Biznesu" wynika, że w sprawie Pekao, Unicredit bierze pod uwagę trzy scenariusze:

Szef włoskiego banku za miesiąc spotka się z Komisją Nadzoru Finansowego aby ujawnić plany wobec Pekao SA. Sprzedaż wcale nie jest oczywista - informuje "Puls Biznesu".

W ub. tygodniu nowy szef Unicredit Jean Pierre Mustier pytany o plany sprzedaży Pekao należącego w 40 proc. do Włochów, odpowiedział że rozważane są wszystkie opcje, ale żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte.

Według informacji pisma rzeczywiście żadne decyzje w sprawie Pekao SA jeszcze nie zapadły. Pod uwagę brane są trzy scenariusze: zachowanie status quo dzięki pozyskaniu pieniędzy z innych źródeł, sprzedaż akcji banku poprzez giełdę rozproszonym inwestorom i zbycie całego pakietu jednemu nabywcy.

Reklama

Źródła, na które powołuje się dziennik, twierdzą, że drugi scenariusz ma być mocno popierany przez kierownictwo Pekao. Przychylny takiemu rozwiązaniu ma być również KNF. Nie wiadomo natomiast jak na taki plan zapatruje się mediolańska centrala Unicredit.

Unicredit rozważa trzy scenariusze

1) zachowanie status quo dzięki pozyskaniu pieniędzy z innych źródeł,

2) sprzedaż akcji banku poprzez giełdę rozproszonym inwestorom,

3) zbycie całego pakietu jednemu nabywcy.

Jedno ze źródeł dziennika podaje, że drugi scenariusz jest mocno wspierany przez kierownictwo Pekao, a przychylny takiemu rozwiązaniu ma być również krajowy nadzór. Wciąż nie wiadomo jednak, do której z opcji skłania się Unicredit.

Dziennik podaje, że na początku września Jean Pierre Mustier, szef Unicreditu, przyjedzie do Warszawy, by spotkać się z Komisją Nadzoru Finansowego o planach wobec Pekao.

Z kolei "Rzeczpospolita", powołując się na nieoficjalne informacje włoskiego dziennika "Il Messagero" podaje, że Mustier rozpoczął rozmowy z bankami inwestycyjnymi w sprawie podwyższenia kapitału o 7-8 mld PLN. Gdyby włoskiej grupie udało się wyemitować akcje, wówczas sprzedaż akcji Pekao nie byłaby konieczna.

(Puls Biznesu, Rzeczpospolita)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »