Reklama

ViDiS S.A. na NC na początku października

ViDiS S.A., wyspecjalizowany dystrybutor urządzeń audiowizualnych, planuje wejść na rynek NewConnect w pierwszej połowie października br.

VIDIS w sierpniu przeprowadził emisję akcji, z której pozyskał 1,2 mln złotych. Pozyskane środki spółka przeznaczy na kapitał obrotowy, co pozwoli na realizację większego wolumenu zamówień i wzrost sprzedaży. Autoryzowanym Doradcą spółki jest WDM Autoryzowany Doradca sp. z o.o. (d. CEE Capital sp. z o.o.).

Reklama

- Debiut na NewConnect traktujemy bardzo poważnie, tak jak naszych Inwestorów. Przez wszystkie procedury przechodzimy bardzo starannie, by uniknąć błędów formalnych. Dlatego termin naszego debiutu - planowany uprzednio na wrzesień - nieco się przesunął. Złożyliśmy już wszelkie niezbędne dokumenty i oczekujemy na decyzję Giełdy Papierów Wartościowych. Spodziewamy się, iż debiut odbędzie się w pierwszej połowie października. Założyliśmy, że do emisji private placement chcemy zaprosić jedynie dużych, odpowiedzialnych inwestorów, stąd ustaliliśmy dość wysoki próg pojedynczego zapisu. Mamy nadzieję, że przełoży się to na dobre zachowanie kursu już po debiucie. W oczekiwaniu na debiut skupiamy się na generowaniu odpowiednich przychodów ze sprzedaży oraz poszerzaniu naszej oferty sprzedażowej - mówi Tomasz Kliczkowski, wiceprezes spółki.

Środki z emisji

ViDiS z emisji akcji pozyskał 1,2 mln złotych. Emisja została zamknięta szybko, biorąc pod uwagę, że spółka ustaliła próg inwestycji na minimum 150 tys. złotych.

- Oprócz finansowania zamówień, pozwalających na realizację większej sprzedaży, część pozyskanego kapitału przeznaczona zostanie na wdrożenie nowego systemu IT. W planach mamy także cele marketingowe, mające służyć budowie większej rozpoznawalności naszych marek na rynku oraz rozpoznawalności marki ViDiS wśród dealerów tak, aby potencjalny klient poszukując produktów audiowizualnych trafiał od razu do nas - tłumaczy Kliczkowski.

Wyniki i prognozy finansowe

VIDIS S.A. działa od 2005 roku, jego przychody od początku istnienia mają tendencję wzrostową rok do roku. Na koniec 2009 roku spółka wypracowała 19,8 mln zł przychodów oraz 1,51 mln zł zysku netto (co stanowi wzrost o 115 proc. w porównaniu do roku wcześniejszego). Na koniec 2010 r. ViDiS prognozuje osiągnąć 22,5 mln zł przychodów oraz zysk netto w wysokości 1,2 mln złotych.

Sprawdź bieżące informacje z rynku pierwotnego GPW w Biznes INTERIA.PL

Dowiedz się więcej na temat: nC+ | VIDIS | debiut

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »