Reklama

WSiP: Advent nie popiera wypłaty dywidendy

Advent International, który w wezwaniu kupił ponad 75 proc. akcji Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych, nie popiera wypłaty dywidendy z zysku osiągniętego przez spółkę w 2009 roku - poinformowała dziennikarzy Monika Morali-Efinowicz, dyrektor zarządzający funduszu private equity.

Transakcja, w wyniku której Advent nabył akcje WSiP w wezwaniu odbyła się 3 lutego, a jej rozliczenie będzie 8 lutego.

- Spółka potrzebuje kapitału na dalszy rozwój. W momencie, gdy staniemy się akcjonariuszem, nie spodziewałabym się wypłaty dywidendy. Naszą strategią jest reinwestować zyski - powiedziała dyrektor, pytana o plany dotyczące wypłaty dywidendy z zysku osiągniętego przez WSiP w 2009 roku.

Dodała, że spółka będzie brała aktywny udział w konsolidacji rynku podręczników.

Przedstawiciele Adventu prowadzą obecnie prace nad wycofaniem WSiP z giełdy.

Reklama

- Najchętniej doprowadzilibyśmy do przymusowego wykupu akcji - powiedziała Morali-Efinowicz.

Po odliczeniu akcji własnych skupionych ostatnio przez wydawniczą spółkę, udział Adventu wynosi 84 proc. akcji pozostających w obrocie. Aby przeprowadzić squeeze out fundusz musi mieć 90 proc. akcji. Wówczas może ogłosić przymusowy wykup akcji na GPW.

Pahoa Investments, pośrednio kontrolowana przez fundusze zarządzane przez Advent International, w listopadzie ogłosiła wezwanie do zapisywania się na sprzedaż wszystkich będących w obrocie akcji WSiP. Oferowana cena za jedną akcję wyniosła początkowo 16,35 zł, ale w styczniu została podniesiona do 17,15 zł.

Przedstawiciele Adventu zapowiedzieli, że przejęcie WSiP to prawdopobnie nie jedyna akwizycja przewidywana w tym roku na polskim rynku.

- Planujemy co najmniej jeszcze jedną transakcję - powiedziała dyrektor.

W kręgu zainteresowań funduszu są spółki z sektora dóbr konsumenckich, ochrony zdrowia, finansów, mediów i telekomunikacji oraz sektora produkcji i przemysłu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »