Reklama

Wwyniki grupy ES-SYSTEM za II kwartał 2014 roku

Grupa ES-SYSTEM zwiększyła udział w kraju i powiększyła portfel zleceń do realizacji w kolejnych kwartałach. Zarząd spodziewa się ożywienia sprzedaży w II półroczu 2014 roku.

- Zgodnie z naszymi oczekiwaniami II kwartał br. przyniósł znaczny, ponad 20 proc. wzrost r/r sprzedaży krajowej głównie dzięki ożywieniu na rynku budowlanym, jak również stałemu wzrostowi zapotrzebowania na produkty w technologii LED. W oparciu o wyniki osiągnięte w II kwartale br. oraz analizując nasz obecny portfel zamówień liczymy na wzrost sprzedaży w III kwartale br. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego - podsumował Bogusław Pilszczek, Prezes ES-SYSTEM.

Reklama

W II kwartale 2014 roku sprzedaż Grupy ES-SYSTEM powiększyła się o 10 proc. r/r do poziomu 40,2 mln zł. Narastająco przychody Grupy wzrosły o 5 proc. r/r do poziomu 74,1 mln zł. Marża wyrażona w proc. na sprzedaży ogółem w 2014 roku była wyższa niż w I półroczu 2013 roku, tj. 37,6 proc., wzrost o 1,6 p.p. r/r.

PRZYSPIESZENIE SPRZEDAŻY W KRAJU

II kwartał br. przyniósł wyraźne przyśpieszenie sprzedaży krajowej - ponad 20 proc. wzrost r/r do poziomu blisko 34 mln zł. Narastająco rynek krajowy wzrósł o 11,4 proc. r/r do poziomu 61,85 mln zł.

W II kwartale br. zakończono realizację kilku dużych inwestycji:

. Galeria Marcredo w Kutnie

. Kompleks biurowy Eurocentrum w Warszawie

. Hala Widowiskowo-Sportowa Czyżyny w Krakowie

. Teatr Szekspirowski w Gdańsku

. Pałac Koszęcin - siedziba PZPiT Śląsk

Wzrost sprzedaży w kraju w II kwartale br. to pochodna ożywienia w segmencie architektonicznym - 26 proc. wzrostu r/r - wynik m.in. zakończenia inwestycji przesuniętych z 2013 roku. W omawianym okresie o 16 proc. r/r wzrosło oświetlenie zewnętrzne, pochodna wzrostu sprzedaży projektów oświetlenia parkowego głównie w technologii LED. Spółka zakończyła również realizację prestiżowego projektu Aarhus w Danii. Oświetlenie awaryjne wzrosło w II kwartale 2014 roku o 37 proc. r/r, co jest wynikiem poszerzania oferty produktów atrakcyjnych wzorniczo, technicznie i cenowo posiadających wymagane dopuszczenia. W oświetleniu przemysłowym sprzedaż utrzymała się na porównywalnym poziomie r/r. Sprzedaż oświetlenia w technologii LED rosła kolejny kwartał z rzędu i w II kwartale br. stanowiła 29 proc. sprzedaży wobec 13 proc. w II kwartale 2013 roku, zaś narastająco blisko 25 proc. sprzedaży wobec 13 proc. w I półroczu 2013 roku.

Opr. KM

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Dowiedz się więcej na temat: 2014 | kwartał | system

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »