Reklama

Wyniki za I półrocze 2014 roku potwierdzają skuteczność wprowadzonej strategii

25 sierpnia br. GK Pragma Faktoring opublikowała skonsolidowane dane za I półrocze.

25 sierpnia br. GK Pragma Faktoring opublikowała skonsolidowane dane za I półrocze.

2014 r. Wyniki potwierdzają skuteczność wprowadzonej strategii, która zakłada budowę zdywersyfikowanego portfela należności faktoringowych generującego powtarzalne przychody i przepływy oraz cechującego się wysoką płynnością i rozproszeniem.

W I półroczu 2014 roku Grupa odnotowała wzrost przychodów netto o ponad 17 proc., wzrost wyniku na sprzedaży o ponad 34 proc. i wyniku brutto o 69 proc. w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku. Zgodnie ze strategią kluczową dla Grupy usługą jest faktoring. W raportowanym okresie Pragma Faktoring odnotowała w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego wzrost wartości portfela faktoringowego o 37 proc. i przychodów netto z transakcji faktoringowych o 37 proc.

Reklama

- Budując portfel faktoringowy przywiązujemy ogromną wagę do systematycznego wzrostu jego dywersyfikacji, ponieważ w istotny sposób sprzyja to bezpieczeństwu i niskiej szkodowości portfela. Równie istotną wytyczną wynikającą ze strategii jest płynność i wysoka rotacja portfela - podkreśla Tomasz Boduszek, prezes Pragma Faktoring SA.

O 31 proc. do wartości 226 mln zł zwiększyła się wartość kontraktacji w I półroczu 2014 r.

w porównaniu z rokiem ubiegłym. W raportowanym okresie Pragma Faktoring SA nawiązała współpracę z 55 nowymi klientami.

- Dobra kondycja finansowa Grupy jest dowodem na to, że przyjęty model biznesowy się sprawdza. Zarząd pozytywnie ocenia pierwsze półrocze 2014 r., a sukcesywnie powiększana liczba nowych klientów od kliku kwartałów będzie podstawą do wzrostu przychodów w przyszłości - komentuje Tomasz Boduszek.

Grupa zwiększa skalę działania, co znajduje odzwierciedlenie w wysokości sumy bilansowej.

W stosunku do wartości na dzień 30.06.2013 roku wzrosła ona o 9 proc., do kwoty 103 797 tys. zł.

PRAGMA INKASO

Grupa Kapitałowa PRAGMA INKASO jest liderem branży zarządzania należnościami w segmencie business to business. Grupa edukuje rynek w zakresie zarządzania płynnością finansową i promuje dobre praktyki zarządzania przedsiębiorstwem. W skład Grupy wchodzą spółki: PRAGMA INKASO, PRAGMA FAKTORING, PRAGMA COLLECT oraz PRAGMA INWESTYCJE. Zajmują się one całym obszarem obsługi transakcji i oferują szerokie portfolio narzędzi wspierających klientów w kluczowych momentach współpracy z kontrahentami.

PRAGMA INKASO SA specjalizuje się w usługach obrotu wierzytelnościami. Oferowany przez spółkę szeroki wybór produktów z zakresu zarządzania wierzytelnościami biznesowymi pozwala klientom zachować wysoki poziom płynności finansowej. PRAGMA FAKTORING SA jest wiodącym faktorem z sektora pozabankowego. W swojej ofercie posiada kompleksowe rozwiązania faktoringowe, w tym faktoring klasyczny, eksportowy i uproszczony.

Spółki Pragma Inkaso i Pragma Faktoring są notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Opr. KM

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »