Wzrost zysku przy spadku przychodów - NTT System w I kwartale

W pierwszym kwartale 2016 r. Grupa Kapitałowa NTT System SA wygenerowała zysk przed opodatkowaniem w wysokości 1,627 mln zł. To wzrost o 23 proc. w porównaniu do 1,32 mln zł osiągniętego w analogicznym okresie roku ubiegłego. Zysk netto wyniósł 1,26 mln zł, co oznacza wzrost o prawie 17 proc. Tak dobre wyniki zostały uzyskane przy przychodach dużo mniejszych od zeszłorocznych - 132 mln zł w I kwartale 2016 r. w porównaniu z 169,5 mln zł w 2014 r.

W pierwszym kwartale 2016 r. Grupa Kapitałowa NTT System SA wygenerowała zysk przed opodatkowaniem w wysokości 1,627 mln zł. To wzrost o 23 proc. w porównaniu do 1,32 mln zł osiągniętego w analogicznym okresie roku ubiegłego. Zysk netto wyniósł 1,26 mln zł, co oznacza wzrost o prawie 17 proc.  Tak dobre wyniki zostały uzyskane przy przychodach dużo mniejszych od zeszłorocznych - 132 mln zł w I kwartale 2016 r. w porównaniu z 169,5 mln zł w 2014 r.

Dużo mniejsze przychody producenta sprzętu komputerowego i dystrybutora IT wynikały z zastoju na rynku zamówień publicznych (biznes w tym sektorze generuje ponad 40 proc. przychodów w całej krajowej branży IT).

- W pierwszych dwóch tygodniach kwietnia otrzymaliśmy dziesięć razy więcej zapytań związanych z różnego rodzaju przetargami niż w całym pierwszym kwartale tego roku - mówi Tadeusz Kurek, prezes NTT System. - Można zatem śmiało stwierdzić, że rynek zamówień publicznych praktycznie nie istniał w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku co przełożyło się na spadki obrotów u niemal wszystkich rodzimych dystrybutorów i integratorów.

Reklama

Mimo tej sytuacji spółka wypracowała zysk, dzięki mocnej i stale rosnącej pozycji na rynku detalicznym. Od kwietnia 2015 r. NTT System jest autoryzowanym dystrybutorem Lenovo w zakresie sprzętu z serii ThinkPad, zaś w drugiej połowie roku w ofercie spółki pojawi się pełna oferta konsumenckich komputerów i akcesoriów HP.

Opr. MD

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: przychód | NTT | NTT System SA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »