Reklama

Zarządzająca Empiku przejmuje kontrolę nad Grupą Empik

Jak poinformowała spółka, dotychczasowa prezes zarządu firmy, Ewa Szmidt-Belcarz, przejmuje pakiet kontrolny akcji w Grupie Empik. Sprzedającym pakiet 51 proc. akcji jest grupa Penta Investments, obecna w akcjonariacie od 2012 roku - poinformowano w komunikacie prasowym.

Konieczna zgoda UOKiK

Zamknięcie transakcji będzie przedmiotem zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

"Przejęcie większości akcji w Grupie Empik przez Ewę Szmidt-Belcarz nie zmienia struktury zarządczej firmy ani strategii spółki, realizowanej od 2015 roku. Nowa wiodąca akcjonariuszka pozostaje prezeską zarządu i planuje dalszy długoterminowy rozwój całej grupy we współpracy z Penta Investments" - napisano w komunikacie.

Penta Investments pozostaje w spółce posiadając 49 proc. akcji i deklaruje dalsze wspieranie rozwoju poszczególnych linii biznesowych.

Reklama

Grupa Empik zanotowała 2,4 mld zł obrotów w ubiegłym roku, z czego prawie połowa wypracowana została przez segment e-commerce i digital.

Do 2026 roku planowane inwestycje osiągną poziom 300-350 mln zł i będą skierowane głównie na rozwój organiczny, nie wykluczając jednak akwizycji.  Nie podano wartości transakcji.

Strategią Grupy Empik jest dalsze inwestowanie w rozwój w obszarach omnichannel, platformę e-commerce empik.com oraz ekosystem subskrypcyjny, jak również digitalizację, automatyzację i robotyzację procesów w całej Grupie.

Wyniki i strategia grupy

Grupa Empik zwiększyła obroty w 2021 r. o 21 proc. rdr do 2,4 mld zł, udział obszaru e-commerce i digital w sprzedaży osiągnął poziom 48 proc. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 63 mln zł i był wyższy o 85 mln zł rdr.

Sprzedaż w 326 sklepach w kanale tradycyjnym (salonach Empik i Papiernik by Empik) wyniosła w ubiegłym roku 1,05 mld zł.

"W 2021 roku grupa konsekwentnie realizowała strategię rozwoju sieci stacjonarnej w zgodzie z trendem convenience / lokalności.

Otworzyliśmy 21 nowych salonów, zwiększając nasz geograficzny zasięg w mniejszych ośrodkach miejskich, ale również rozwijaliśmy się w lokalizacjach ulicznych w tzw. +sypialniach+ dużych miast.

Rozwój sieci fizycznej jest jednym z kluczowych elementów ekosystemowej strategii naszej grupy" - zapowiedziała Ewa Szmidt-Belcarz, prezes Grupy Empik.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »