Reklama

Zgoda Komisji Europejskiej na działalność LOTOS - Air BP Polska

Komisja Europejska zaaprobowała 14.10.2013 (poniedziałek) porozumienie między Grupą LOTOS a BP Europa o utworzeniu spółki joint-venture. Nowa spółka zarządza dostawami, logistyką i sprzedażą paliwa lotniczego w Polsce.

Jest to jeden z konsekwentnie realizowanych etapów rozwoju naszej spółki i biznesu sprzedaży paliwa lotniczego w Polsce. Zależy nam na umocnieniu naszej pozycji rynkowej - mówi Artur Warsocki, dyrektor naczelny LOTOS Tank S.A. - Do tej pory uruchomiliśmy operacje tankowania do skrzydła na warszawskim Okęciu. Sfinalizowaliśmy wejście na krakowskie lotnisko w Balicach. Działamy również w gdańskim porcie lotniczym oraz dostarczamy hurtowo paliwo do kilku innych portów lotniczych prowadzących operacje tankowania w własnym zakresie.

Air BP - pion paliw lotniczy koncernu BP oraz Grupa LOTOS zawarły w czerwcu br. porozumienie o utworzeniu spółki typu joint-venture powstałej dzięki zbyciu przez Grupę LOTOS 50% udziałów w LOTOS Tank na rzecz Air BP. Po finalizacji transakcji spółka LOTOS Tank będzie kontynuowała swoją działalność pod nazwą LOTOS - Air BP Polska.

Reklama

LOTOS - Air BP Polska ma kontynuować swoją działalność na lotniskach w Gdańsku (GDN), Warszawie (WAW) i Krakowie (KRK) oraz planuje rozpocząć operacje w Katowicach (KAT) i Modlinie (WMI). Nowa spółka będzie wykorzystywała atuty takie jak międzynarodowa baza klientów i doświadczenie Air BP oraz znajomość rynku lokalnego Grupy LOTOS i jej możliwości w zakresie efektywnego zarządzania łańcuchem dostaw.

Sprawdź bieżące notowania Lotosu na stronach BIZNES INTERIA.PL

Grupa Lotos

Polska grupa kapitałowa skupiająca kilkanaście spółek produkcyjnych, handlowych oraz usługowych, głównie z branży poszukiwań, wydobycia oraz przetwórstwa ropy naftowej i dystrybucji produktów ropopochodnych (paliw, olejów, asfaltów, smarów, parafin itp.). Najważniejszą jej częścią jest rafineria ropy naftowej zlokalizowana w Gdańsku Rudnikach, nad Martwą Wisłą - jest to największe przedsiębiorstwo na Pomorzu i druga pod względem przerobu rafineria w Polsce. Spółką matką grupy kapitałowej jest spółka Grupa Lotos SA, co powoduje, że dla uniknięcia nieporozumień używa się czasem nazw Grupa Lotos SA (dla spółki) i Grupa Kapitałowa Lotos (dla grupy kapitałowej).

Opr. MZB

Dowiedz się więcej na temat: w polsce | komisja' | lotos | venture | Komisja Europejska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »