Reklama

ZPC Otumuchów obniżyły prognozy

Zakłady Przemysłu Cukierniczego Otmuchów obniżyły prognozę zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej na koniec 2011 roku do 4,16 mln zł z 9,2 mln zł wcześniej - poinformowała spółka w komunikacie.

Prognoza skonsolidowanego zysku operacyjnego Otmuchowa została obniżona do 6,9 mln zł z 13,5 mln zł zakładanych w połowie maja. Prognoza przychodów grupy wzrosła do 226 mln zł z 198,4 mln zł wcześniej. Zarząd Otmuchowa poinformował, że prognoza z połowy maja nie obejmowała wyników PWC Odra, której wyniki Otmuchów konsoliduje obecnie metodą praw własności. Spółka planuje we wrześniu objąć akcje nowej emisji w PWC Odra pod warunkiem wcześniejszego otrzymania zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Objęcie nowych akcji spowoduje objęcie kontroli przez Otmuchów nad PWC Odra i rozpoczęcie konsolidowania jej wyników metodą pełną. "Wpłynie to na spadek zysku z działalności operacyjnej i zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej grupy w stosunku do poprzedniej prognozy" - napisano w komunikacie.

Reklama

Spółka przy sporządzaniu nowej prognozy uwzględniła to, że osiąga w ostatnim czasie niższą rentowność sprzedaży brutto od rentowności zakładanej w maju 2011 roku przy sporządzaniu poprzedniej prognozy, na co złożył się wyższy od przewidywanego przez zarząd wzrost cen surowców.

Obecna prognoza opiera się na założeniach, że nastąpi rozpoczęcie konsolidacji wyników PWC Odra metodą pełną od września 2011 roku, spółki z grupy kapitałowej utrzymają obecne kontrakty handlowe, sprzedaż do każdego odbiorcy w każdej grupie asortymentowej wzrośnie o 8 proc. w skali rok do roku, a poziom cen surowców i materiałów ustabilizuje się na poziomie zbliżonym do obserwowanego w I półroczu 2011 roku.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »