Reklama

Agencje tną ratingi Grecji i Włoch!

W trakcie weekendu agencja Fitch obniżyła swój rating zadłużenia Grecji do B+ (cztery stopnie poniżej klasy inwestycyjnej) z BB+ i stwierdziła, że niewielka restrukturyzacja oparta na prolongacie terminów zapadalności zostałaby uznana za niewypłacalność, jak również że może nadal obniżać rating wiarygodności kredytowej kraju.

Agencja Standard & Poor's zrewidowała swoją prognozę dla Włoch ze stabilnej do negatywnej, stwierdzając, że również w przypadku tego kraju należy liczyć się z możliwością obniżenia ratingu. Po komunikacie S&P pojawiła się odpowiedź włoskiego Skarbu, w której stwierdzono, iż prowadzone będą prace zmierzające do strukturalnych zmian mających na celu zrównoważenie budżetu państwa do 2014 r.

W Hiszpanii partia socjalistyczna w wyborach lokalnych poniosła właśnie swoją najgorszą porażkę od ponad 30 lat w sytuacji, w której elektorat traci wiarę w zdolność rządu do wyprowadzenia kraju z kryzysu. W marcu 2011 r. stopa bezrobocia w Hiszpanii była najwyższa w Europie i wynosiła 20,6%.

Reklama

Indeks PMI strefy euro: spodziewane spowolnienie

Inwestorzy zyskają świeże spojrzenie na gospodarkę strefy euro dzięki danym o majowym indeksie PMI niemieckiego sektora produkcyjnego (7.30 GMT), w przypadku którego oczekuje się poziomu 61,0 w porównaniu do 62,0 w kwietniu. Później mamy dane o rzeczywistym poziomie złożonego indeksu PMI strefy euro w maju (8.00 GMT) - oczekuje się 57,3 w porównaniu do 57,8 w kwietniu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »