Reklama

Amber Gold pod lupą KNF i UOKiK

Właścicielem OLT Express, firmą Amber Gold, od dawna interesują się Komisja Nadzoru Finansowego i Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Rzecznik KNF Łukasz Dajnowicz powiedział IAR, że w 2009 roku Komisja skierowała sprawę Amber Gold do prokuratury. Wątpliwości dotyczą ewentualnego prowadzenia przez Amber Gold czynności bankowych, czyli przyjmowania depozytów w celu obciążania ich ryzykiem.

- Zgodnie z prawem bankowym mogą tak robić banki posiadające licencję KNF, a Amber Gold takiej licencji nie posiada - podkreśla Łukasz Dajnowicz. Działalnością Amber Gold zainteresował się też UOKiK. Rzeczniczka urzędu Małgorzata Cieloch powiedziała, że w sprawie działalności firmy prowadzone jest postępowanie wyjaśniające. Sprawdzane są umowy i regulaminy stosowane przez spółkę, a także reklamy.

Reklama

UOKiK chce się upewnić, czy Amber Gold nie sugeruje błędnie konsumentom, że oferowane przez firmę produkty inwestycyjne, jak lokaty bankowe, objęte są gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Postępowanie UOKiK-u zakończy się w ciągu kilku dni. Jeśli wątpliwości okażą się zasadne, to przeciwko spółce zostanie wszczęte postępowanie, które może się zakończyć nałożeniem kary finansowej.

Dowiedz się więcej na temat: UOKiK | Amber Gold | Gold | dajnowicz | KNF | amber

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »