Reklama

Będzie burza - Uber wjeżdża do kolejnego miasta w Polsce

Kraków dołączył do rosnącej listy europejskich miast, w których Uber oferuje wspólne przejazdy. Taksówkarze spod Wawelu zapewne będą protestować.

Dziś Uber uruchomił usługę wspólnych przejazdów uberPOP w Krakowie, dzięki czemu krakowanie będą mogli korzystać z nowoczesnych, inteligentnych usług transportowych. Kraków jest drugim po Warszawie miastem w Polsce, w którym można korzystać z tej usługi. Po sukcesie usługi uberPOP w wielu innych państwach Europy Uber udostępnia krakowianom swój program do wspólnych przejazdów zapewniając zarówno kierowcom, jak i pasażerom większe możliwości wyboru.

uberPOP w Polsce

Innowacyjna platforma firmy Uber za dotknięciem ekranu, w czasie rzeczywistym, łączy kierowców i pasażerów. Bez względu na to, czy idziesz do pracy czy wychodzisz z przyjaciółmi, uberPOP zapewnia niedrogi, bezpieczny i niezawodny sposób poruszania się po całym mieście. Dzięki uberPOP kierowcy zarejestrowani na platformie mogą lepiej wykorzystywać swoje samochody, jednocześnie przyczyniając się do usprawnienia transportu publicznego w Krakowie.

Reklama

W Warszawie, gdzie Uber rozpoczął w sierpniu 2014r., uberPOP zebrał od użytkowników bardzo pozytywne recenzje. Wraz z premierą tej usługi w Krakowie firma ma nadzieję stworzyć efektywną platformę do obsługi wspólnych przejazdów, która przyczyni się do lepszego wykorzystania samochodów. W stolicy Małopolski jest ponad 285 000 samochodów, które są używane średnio tylko przez godzinę dziennie, wioząc przeciętnie zaledwie 1,3 osoby. Wspólne przejazdy oznaczają, że ta sama liczba przejazdów mogłaby zostać zrealizowana przez 122 000 samochodów, które tym samym byłyby lepiej wykorzystywane. Dzięki przyjaznemu i niezawodnemu uzupełnieniu istniejącej oferty transportowej możemy jednocześnie usprawnić transport publiczny w Krakowie, zmniejszyć korki oraz pozytywnie wpłynąć na środowisko.

Patrick Studener odpowiedzialny za rozwój działalności firmy Uber w Europie Środkowowschodniej powiedział: - Bardzo się cieszymy z uruchomienia platformy uberPOP w Krakowie. Dzięki niej mieszkańcy uzyskają dostęp do niedrogich, łatwych i elastycznych metod bezpiecznego poruszania się po mieście".

"uberPOP ma nie tylko ułatwić mieszkańcom Krakowa poruszanie się po mieście, ale również zapewnić im dostęp do niewykorzystywanych pojazdów osobowych. Ta metoda wykorzystania samochodów, które i tak znajdują się na drogach, pomaga również zmniejszyć natężenie ruchu i obciążenie infrastruktury drogowej w zatłoczonych miastach.

Czym jest uberPOP?

uberPOP jest platformą technologiczną, która w czasie rzeczywistym łączy użytkowników aplikacji z kierowcami. Za dotknięciem ekranu można skorzystać z bezpiecznych i niezawodnych przejazdów po niskich kosztach. Aplikacja Uber jest dostępna na wszystkie smartfony z systemami iOS i Android. Żeby skorzystać z przejazdu wystarczy pobrać aplikację, założyć konto i dotknąć ekranu!

Uber zapewnia niezrównane bezpieczeństwo podając pasażerowi zdjęcie, imię i nazwisko kierowcy oraz numer rejestracyjny samochodu, a także umożliwiając obserwowanie na mapie położenia samochodu w czasie rzeczywistym. Użytkownicy mogą na żywo obserwować trasę przejazdu na mapie, mogą też wysłać ją przyjaciołom lub bliskim, dzięki czemu również oni będą mogli śledzić trasę przejazdu, aby się upewnić, że pasażer dotrze do celu bezpiecznie.

Wszyscy kierowcy zarejestrowani na platformie uberPOP posiadają prawo jazdy zweryfikowane przez Uber przed aktywowaniem ich kont. Ponadto kierowcy muszą mieć ukończone 21 lat, muszą mieć ważne ubezpieczenie i zaświadczenie o niekaralności oraz własny pojazd.

Patrick Studener dodał: - uberPOP jest częścią rewolucji w transporcie miejskim. Ta nowa, wspaniała platforma zmienia sposób poruszania się po mieście i kształtuje przyszłość postępowych miast europejskich. Uważamy, że w przyszłości będziemy mniej korzystać z własnych samochodów, za to dzięki wspólnym przejazdom będą one bardziej efektywnie wykorzystywane, a ich negatywny wpływ na środowisko zostanie znacznie ograniczony.

Informacja o firmie Uber

Uber jest firmą technologiczną, która w czasie rzeczywistym łączy pasażerów - użytkowników aplikacji - z kierowcami korzystającymi z platformy. Platforma Uber zapewnia alternatywny transport w ponad 300 miastach w 56 krajach na całym świecie pomagając zmienić sposób, w jaki ludzie poruszają się po miastach.

Pobierz za darmo program PIT 2014

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »