Reklama

Biegiem na start - Kraków Business Run 2016

W niedzielę 4 września o godzinie 10:30 z Rynku Głównego w Krakowie wystartuje piąty charytatywny bieg biznesowy Kraków Business Run. Dla podopiecznych Fundacji Jaska Meli Poza Horyzonty oraz stowarzyszenia UNICORN, weźmie w nim udział aż 5000 osób, czyli 1000 pięcioosobowych sztafet z ponad 550 firm.

Reklama

"Pobiegniesz, pomożesz" - tak brzmi hasło charytatywnego biegu biznesowego Kraków Business Run, który jak się okazuje naprawdę "stawia na nogi". To przede wszystkim chęć pomocy potrzebującym oraz świetna atmosfera towarzysząca imprezie sprawiła, że w 14 minut do biegu zgłosiło się aż 5000 osób, co zapełniło listy startowe do najwyższego jak dotąd limitu.

Reklama

Wszyscy oni w pięcioosobowych sztafetach już najbliższą niedzielę - 4 września, punktualnie o 10:30 wystartują z krakowskiego Rynku Głównego i biegnąc trasą wzdłuż Plant, pokonają dystans 3,8 km. Łącznie jedna drużyna przebiegnie 19 km, a wszystkie razem aż 19 tys km! Wszystko po to, by pomóc "stanąć na nogi" beneficjentom biegu - Agnieszce Rundsztuk i Rafałowi Idzikowi.

W tym roku na starcie biegu staną reprezentanci ponad 550 firm - w tym także z firm organizujących tegoroczny bieg - UBS, Radisson Blu Hotel Kraków Luxoft, Cisco, Epam. Będą także drużyny firm Euroclear, Motorola, GLS, Refitner i wiele innych z różnych dziedzin biznesu.

Pewnego rodzaju tradycją biegu jest już udział w nim celebrytów - w tym roku pobiegnie w Krakowie Julia Kamińska, Mateusz Janicki, Antoni Królikowski, a także aktorzy z krakowskich teatrów i po raz pierwszy drużyna wojskowych ze stacjonującej w Krakowie 6 Brygady Powietrznodesantowej. W dniu biegu Na Rynku Głównym w Krakowie będzie obecny również Ambasador Poland Business Run - Rafał Sonik, który tak mówi o biegu: "Kraków Business Run jest tak szczególną imprezą ponieważ nie tylko łączy przyjemne z pożytecznym, ale też aktywizuje grupę ludzi, która coraz bardziej przyrasta do biurek - pracowników korporacji, menedżerów i przedsiębiorców. Moga oni na własnej skórze odczuć, jak wiele energii daje ruch i jaką satysfakcję można czerpać z pomagania innym".

Podczas imprezy na krakowskim Rynku Głównym swoją obecność potwierdzili także honorowi goście: beneficjenci poprzednich edycji Kraków Business Run, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa - Katarzyna Król oraz Jerzy Stuhr - członek i ambasador stowarzyszenia Unicorn. Właśnie podopieczni stowarzyszenia Unicorn - osoby z chorobami nowotworowymi oraz ich bliscy, są w tym roku nowymi beneficjantami biegu. Jak wyjaśnia Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run: "Z okazji piątych urodzin Poland Business Run chcemy przekazać pałeczkę innym organizacjom i podzielić się z nimi tym, co mamy najcenniejszego, czyli dobrą energią naszych biegaczy".

Kraków Business Run jest częścią wielkiej ogólnopolskiej imprezy - Poland Business Run, która odbędzie się tego samego dnia w Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku. W siedmiu miastach w imprezie weźmie udział 16000 biegaczy z blisko 1750 firm. W każdym mieście impreza dedykowana jest konkretnym osobom - podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty oraz podopiecznym lokalnych organizacji charytatywnych. Oprócz większości środków z opłat startowych na cele dobroczynne kierowana jest każda złotówka zebrana w akcji Pomagam Bardziej, która jest wspierana przez studio projektantów mody Bohoboco.

"Kiedy zostaliśmy zaproszeni do udziału w projekcie Poland Business Run - nie wahaliśmy się nawet przez chwilę. To wspaniała inicjatywa, która integruje ludzi i daje im możliwość wspólnego niesienia pomocy poprzez aktywność, którą najbardziej kochają - bieganie. Dla drużyn biegowych, które pragną zrobić jeszcze więcej, została stworzona akcja "Pomagam Bardziej". Zespoły, które postanowią do niej dołączyć i zbiorą w danym miesiącu największą kwotę pieniędzy, otrzymają zaprojektowaną przez nas Żółtą Koszulkę Lidera. Będzie ona świadczyć o wyjątkowym zaangażowaniu w niesienie pomocy tym, którzy najbardziej jej potrzebują. Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że możemy być częścią tego projektu. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników Poland Business Run!" - mówią projektanci Bohoboco Kamil Owczarek i Gilbert Lach.

PROGRAM IMPREZY - 4 września 2016

09:00 - Powitanie Biegaczy

09:15 - Samba Sohir Por Favor

09:30 - Oficjalne otwarcie Kraków Business Run. Powitanie i przedstawienie organizatorów, sponsorów i przedstawicieli miasta oraz przedstawienie beneficjentów KBR 2016

10:00 - Odprawa kapitanów

10:15 - Pierwsza rozgrzewka

10:30 - Start biegu

11:00 - Druga rozgrzewka

Między 12:30 a 13:00 - Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla najszybszych drużyn.

13:15 - Wręczenie nagród dla drużyn "Pomagam Bardziej" oraz przekazanie czeku beneficjentom Kraków Business Run 2016.

14:00 - Zakończenie

***

Organizatorzy Kraków Business Run 2016: Fundacja Poland Business Run, Luxoft, UBS, Radisson Blu Hotel Kraków, Epam, Cisco, Urząd Miasta Krakowa, Zarząd Infrastrukury Sportowej w Krakowie.

Sponsorzy Główni Kraków Business Run 2016: UBS, Luxoft, Euroclear, Epam Motorola, GLS, Refitner.

Dowiedz się więcej na temat: Kraków Business Run | Rune

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »