Biznes-Polska-Świat w Warszawie. Co Polska daje światu?

Biznes-Polska-Świat - pod takim hasłem odbędzie się w Warszawie jednodniowy kongres poświęcony m.in. nowym technologiom i sztucznej inteligencji. Jego uczestnicy, ponad 300 przedstawicieli polskiego biznesu i nauki, a także goście zagraniczni, zastanowią się m.in. czy finanse i cała gospodarka będą oparte na sztucznej inteligencji (AI) - AI driven. Wydarzenie odbędzie się 27 listopada w Hotelu Intercontinental.

AI driven enterprise to przedsiębiorstwa skutecznie wykorzystujące możliwości i korzyści płynące z nowoczesnych technologii opartych na AI. Firmy te korzystają ze sztucznej inteligencji m.in. do automatyzacji procesów biznesowych, analizy danych i spersonalizowanego podejścia do klientów. Zebrani w Warszawie zastanowią się też jak świat i biznes wzrastają dzięki technologiom stworzonym w Polsce i jak stworzyć przewagę konkurencyjną firm w XXI wieku? 

Polska i świat - wymiana

Ważny temat debaty dotyczyć będzie wymiany między Polską a światem. Tytuł dyskusji brzmi “Co Polska daje światu? Czego Polska oczekuje od świata?”. Organizatorzy przypominają, że wizja kryzysów i turbulencji rynkowych ostatnich lat na nowo ustawiła gospodarczą mapę świata, wzmocniła alianse i wprowadziła na nowy poziom wyścig ku gospodarczej, globalnej dominacji. “Postpandemiczny świat mierzy się również z konsekwencjami inwazji Rosji na Ukrainę, a ostatnio także z wydarzeniami w Izraelu i Strefie Gazy” - wyliczają organizatorzy konferencji.

Reklama

Zwracają uwagę, że przez ponad trzy dekady transformacji polskie firmy urosły i coraz śmielej zaznaczają swoją obecność na rynkach zagranicznych i inwestują w różnych sektorach. Według danych NBP wartość polskich inwestycji bezpośrednich za granicą osiągnęła na koniec 2022 r. 130,5 mld zł. “Gdzie jest miejsce naszego kraju, polskich przedsiębiorców na globalnej szachownicy? Na jakich fundamentach należy oprzeć wzrost gospodarczy? Jakie trendy będą miały największy wpływ na rozwój biznesu w kolejnych latach?” - zastanowią się uczestnicy debaty. 

Zielona rewolucja i zrównoważony rozwój

Największe światowe gospodarki próbują się porozumieć, by ograniczyć emisję CO2 i przeciwdziałać skutkom zmian klimatycznych. Dlatego paneliści przeanalizują też zieloną rewolucję i zrównoważony rozwój. “Zmiany dzieją się na naszych oczach, a rozwój firm w kolejnych latach będzie determinowany przez wymogi zrównoważonego rozwoju oraz obszary ESG - zapewniają organizatorzy. Przypominają, że ESG składa się z trzech obszarów: środowiskowego (environmental), społecznego (social) oraz zarządzania (governance). Ich zdaniem, ambitne cele klimatyczne w najbliższych latach należy łączyć z geopolityką i wyzwaniami gospodarczymi.    

Wykorzystaniu nowoczesnych technologii AI w firmach jest poświęcony “Top AI Driven Companies 2023” - raport, którego premierowa prezentacja odbędzie się podczas konferencji. Został on przygotowany we współpracy z Bain & Company - wiodącej firmy konsultingowej w zakresie zarządzania oraz notowanym na giełdzie funduszem inwestycyjnym - MCI Capital. Autorzy dokumentu informują, że celem jego powstania jest wyróżnienie lokalnych liderów - firm zaawansowanych we wdrażaniu AI, które stały się jej ambasadorami. To będzie pierwsze tego typu zestawienie na rynku polskim oraz centralnej i wschodniej Europy. 

ew

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: nowe technologie | sztuczna inteligencja [AI] | kongres | Warszawa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »