Były doradca Trumpa ocenia decyzję ws. ceł. "Ogromna szansa dla Chin"

Były doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA John Bolton ocenił w telewizji CNN, że ogłoszone przez prezydenta USA Donalda Trumpa cła na import to ogromna szansa dla Chin i "ekonomiczny analfabetyzm".

- To, co robi Trump, to ogromna okazja dla Chin w skali światowej. Te cła są formą ekonomicznego analfabetyzmu. Trump nie ma pojęcia, o czym mówi, nie wie, jak działają cła - powiedział były doradca ds. bezpieczeństwa w wywiadzie wyemitowanym we wtorek wieczorem.

Były doradca Trumpa negatywnie ocenia politykę celną USA

Według niego działania Trumpa sprawiły, że USA znalazły się w "bardzo trudnej sytuacji".

- Zamiast stawić czoło krajowi, który od dziesięcioleci kradnie naszą własność intelektualną, zjednoczyć naszych sojuszników, którzy też cierpią z powodu kradzieży własności intelektualnej przez Chiny, i podjąć skoordynowane działania, prowadzimy wojnę z naszymi największymi partnerami handlowymi i jednocześnie idziemy na wojnę z Chinami - podkreślił.

Reklama

- To po prostu nie ma sensu, to jest po prostu smutne i przygnębiające, że więcej Republikanów nie sprzeciwiło się i nie powiedziało, że to jest analfabetyzm - podsumował.

W środę ministerstwo finansów w Pekinie poinformowało, że chiński rząd zatwierdził podniesienie ceł odwetowych na towary importowane z USA z 34 proc. do 84 proc. To reakcja na wdrożenie przez administrację USA taryf na poziomie 104 proc. na import produktów z ChRL.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: USA | Chiny | cła
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »