"Nic się nie zmieniło, mogę tylko powtórzyć jeszcze raz, że CD Projekt nie jest na sprzedaż"- powiedział Adam Kiciński.
Taki komentarz prezesa spółki wynikał z informacji, które pojawiły się w mediach w trakcie weekendu. Potencjalne zainteresowanie japońskiego giganta Sony polskim producentem gier wideo zostało przekazane przez użytkownika Twittera Destiny Leaks, który znany jest w branży z przekazywania przecieków, jak podaje thegamer.com.
Takie samo stanowisko firmy zostało przedstawione przez rzeczniczkę CD Projekt Red, Ole Sondej, również za pośrednictwem Twittera. Wskazała ona, że spółka nie prowadzi rozmów z Sony.
CD Projekt Red sprzedał ponad 50 mln kopii "Wiedźmina 3"
Wypowiedź prezesa spółki padła podczas konferencji poświęconej podsumowaniu I kw. 2023 r. przez CD Projekt Red. Z raportu finansowego wynika, że firma uzyskała 69,7 mln zł zysku netto i 96,6 mln zł zysku EBITDA w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku.
Konsensus PAP Biznes zakładał wyniki na poziomie 32,9 mln zł zysku netto i 60,2 mln zł zysku EBITDA. Konsensus nie uwzględnia jednak odwrócenia 21,5 mln zł z odpisu aktualizującego projektu Syriusz.
Spółka poinformowała również, że gra "Wiedźmin: Dziki Gon" sprzedała się już w liczbie 50 mln egzemplarzy, a cała franczyza oparta o świat wykreowany przez Andrzeja Sapkowskiego, a w której skład wchodzą trzy części wiedźmińskiej sagi, sprzedała się w ponad 75 mln egzemplarzy.
W grudniu ubiegłego roku CD Projekt wydał aktualizację "Wiedźmina: Dziki Gon" do nowej generacji na konsole PlayStation i Xbox.
CD Projekt poinformował również, że 8 czerwca podczas Summer Game Fest: Play Days zaprezentuje dodatek "Cyberpunk 2077: Phantom Liberty.
Oprac. AB/PAP












