Coca-Cola może być wkrótce notowana na giełdzie w Szanghaju

Rzecznik Coca-Coli na Azję i Pacyfik ujawnił, że spółka prowadzi rozmowy dotyczące możliwości notowania na rynku akcji w Szanghaju. Geoff Walsh, który działa z ramienia Coca-Coli stwierdził, że spotyka się przedstawicielami władz chińskich w tej sprawie.

Rzecznik Coca-Coli na Azję i Pacyfik ujawnił, że spółka prowadzi rozmowy dotyczące możliwości notowania na rynku akcji w Szanghaju. Geoff Walsh, który działa z ramienia Coca-Coli stwierdził, że spotyka się przedstawicielami władz chińskich w tej sprawie.

Gdy oznajmił, że Coca-Cola jest zainteresowana notowaniami w Szanghaju dodał on: "Musimy dokładnie poznać uwarunkowania prawne oraz wymogi formalne". Jak podaje Bloomberg, około 14 proc. z 35 mld dolarów sprzedaży z roku 2010 była dokonywana w rejonie Azji i Pacyfiku. Akcjami spółki można handlować w Hong Kongu, ale nie w samych Chinach. Wczoraj cena Coca-Coli na rynku w Nowym Jorku wzrosła o 0,45 proc. Wzrosły wartości indeksów amerykańskich akcji: S&P500 zyskał 1,06 proc., średnia przemysłowa 1,03 proc., a Nasdaq Comp. 1,37 proc.

Brak dywidend obniża indeks FTSE100

W trakcie dzisiejszych notowań w Londynie spadała wartość indeksu FTSE100 do poziomu 5987,56 pkt. To niewielka zmiana względem wczorajszego zamknięcia (spadek o 0,04 proc.), ale wiele spółek odnotowywało spadek wartości. Brak dywidendy jest obwiniany za taki stan rzeczy, gdyż wiele spółek jest notowanych bez dywidendy. Vodafone jest jedną ze spółek, której wycena ucierpiała z tego powodu. Spadła o 2,69 proc.

Reklama

Wśród spółek, które traciły najmocniej znajduje się także Marks & Spencer, którego cena spadła o 2,13 proc. Capital Shopping Centres (-1,74 proc.) i National Grid poddały się tej samej zmianie, przy czym ta druga była najsłabszym papierem na parkiecie wśród spółek z FTSE100. W lepszej sytuacji znalazły się papiery Burberry. Spółka jest najmocniejszą w indeksie zyskując 1,82 proc.

Osłabienie funta po danych o aktywności przemysłu

W trakcie dzisiejszych notowań spadła wartość brytyjskiego funta po tym opublikowano dane na temat aktywności przemysłu w Wielkiej Brytanii.

Reuters donosi, że funt stracił do dolara do poziomu 1,6401. Tymczasem wartość euro wzrosła do funta do poziomu 87,95p. Agencja podaje, że powodem osłabienia była publikacja wartości wskaźnika PMI. W maju wyniósł on 52,1 pkt., czyli niżej niż kwietniowy poziom 54,4 pkt. Jest to najniższy poziom wskaźnika od września 2009 roku. Komentując publikację David Noble, szef Chartered Institute of Purchasing and Supply (CIPS), podmiotu odpowiedzialnego za wyliczenia, stwierdził: "Poziom zamówień eksportowych nadal się podnosi, a spadła nieco wartość subindeksu cen.

Sądzimy, że maj będzie uznany za anomalię". Dodał on, że trend wskazuje na spowolnienie. W szczególności, gdy porówna się obecne poziomu z tym, z początku roku.

Ceny ropy mogą rosnąć w wyniku uspokojenia wokół tematu europejskiego długu

W trakcie dzisiejszych notowań ceny ropy naftowej wzrosły o kolejne 0,6 proc. po tym, jak wczoraj zyskały 2,1 proc. Bloomberg odnotował, że spekulacje związane z możliwych zbliżaniem się Europy do rozwiązania kryzysu zadłużenia Grecji wsparły wycenę surowca. Faktycznie, ostatnie doniesienia Wall Street Journal powołujące się na źródła bliskie sprawie wskazują na wycofanie się Niemiec z nacisków na restrukturyzację greckiego długu.

Restrukturyzacja nie była popierana przez Europejski Bank Centralny. Nastroje mogą się poprawić, gdyż wskazuje to na to, że wkrótce problem zostanie rozwiązany. Wzrost ceny ropy pojawił się również po tym, jak Bloomberg News poinformował, że oczekuje się danych o spadku stanu zapasów ropy. Cena ropy w dostawach w czerwcu wczoraj wzrosła o ponad 2 dolary na baryłce do poziomu 102,7, co było najwyższym poziomem od 10 maja.

Niniejszy materiał, w żadnym przypadku nie może być traktowany jako wydana przez City Index Limited oraz City Index Limited Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Oddział w Polsce (razem zwane "City Index") rekomendacja lub oferta sprzedaży lub jako rekomendacja lub też zachęcenie do kupna jakiekolwiek papieru wartościowego lub innego instrumentu finansowego. Ponadto fakt dystrybucji niniejszego materiału lub opieranie swojej aktywności na niniejszym materiale nie mogą być rozumiane jako zawarcie jakiejkolwiek umowy czy wejście w jakąkolwiek inną relację. Niniejszy materiał nie jest osobistą rekomendacją. Powinieneś zasięgnąć niezależnej porady, czy spekulowanie na jakimkolwiek z wymienionych w materiale rynku jest dla Ciebie odpowiednie oraz czy Twoja zdolność do oszacowania związanego ryzyka w tym zakresie jest właściwa. Ponadto w przypadku wątpliwości należy zasięgnąć niezależnej porady w zakresie Twojej sytuacji podatkowej oraz podatkowych i księgowych charakterystyk lub konsekwencji każdej z transakcji. City Index nie gwarantuje oraz nie stanowi, iż niniejszy materiał jest właściwy, kompletny, nie wprowadza w błąd lub iż odpowiada celowi, do którego był przeznaczony. City Index nie gwarantuje również oraz nie stanowi, iż na zapisach niniejszego materiału powinno się opierać jakiekolwiek działania. City Index może z uwagi na zwykły rodzaj prowadzenia swojej działalności utrzymywać pozycje w aktywach wskazanych w niniejszym materiale. Kontrakty na różnicę ("CFD") są wysoce ryzykowne dla Twojego kapitału, ponieważ straty mogą przewyższyć początkowe nakłady. Dlatego też, CFD mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Upewnij się, że rozumiesz związane z nimi ryzyka i jeżeli jest to konieczne zasięgnij niezależnej porady. Informacje o produktach City Index znajdują się na stronie www.cityindex.eu/pl. City Index świadczy usługi w zakresie CFD. Jest uprawniony i nadzorowany przez Urząd Nadzoru Finansowego (FSA). Nr rejestru FSA: 113942. City Index Limited jest podmiotem zarejestrowanym w Anglii i Walii pod numerem: 1761813 z siedzibą w Park House, 16 Finsbury Circus, Londyn, EC2M 6XB.

City Index / o. w Polsce
Dowiedz się więcej na temat: coca cola | Coca-Cola | giełdy | Szanghaj
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »