Reklama

Dania: Kara za sharing - 2680 euro

Duńska policja zrobiła nalot na 30 adresów w centralnej i południowej Jutlandii, w celu powstrzymania piractwa i card sharingu. Prokurator do walki z przestępczością gospodarczą i międzynarodową (Saerlig Okonomisk og International Kriminalitet lub w skrócie SOIK) powiedział, że skonfiskowano duże ilości nielegalnych materiałów, służących do nielegalnego udostępniania kanałów telewizyjnych po sieci tzw. sharingu. W czwartek, 23 stycznia, w trakcie skoordynowanych działań policji i prokuratury aresztowano 27 osób.

Przyłapana na sharingu sieć składała się z 25 ludzi oraz dwóch liderów, którzy ją zorganizowali. Ze wstępnych informacji policji wynika, że sieć miała więcej niż 35 użytkowników.

W Danii maksymalna kara za nielegalny card sharing, zgodnie z duńską ustawą o radiofonii i telewizji, wynosi 1,5 roku więzienia, w szczególnie poważnych przypadkach może wzrosnąć do 6 lat więzienia.

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Kara dla użytkowników w ramach sieci card sharingu może wzrosnąć do 20 000 DKK (2680 euro).

Reklama

Policja i prokuratorzy w Dani ostro zabrali się za poszukiwanie tego rodzaju nadużyć, jak card sharing, bo płatna telewizja z powodu takich nielegalnych sieci traci miliony euro każdego roku.

źródło: anklagemyndigheden.dk

Kliknij i pobierz darmowy program PIT 2013

- - - - -

Dzielenie kart kodujących

Dzielenie kart kodujących (ang. Card Sharing) - metoda, pozwalająca na dekodowanie sygnału cyfrowych platform telewizyjnych za pomocą kilku dekoderów jednocześnie, ale z użyciem tylko jednej karty abonenckiej. Legalność takiego postępowania zależy od treści postanowień regulaminu operatora karty. Niektórzy operatorzy dopuszczają rozdzielanie usług swojej karty, tylko o ile odbywa się ono w obszarze jednego gospodarstwa domowego (co powoduje, że abonenci rzadziej korzystają z usług konkurencji). Terminu Card Sharing używa się w Polsce zwykle w kontekście działań niezgodnych z prawem, natomiast określenia dzielenie kart kodujących w przypadku urządzeń działających lokalnie (Splitterów), które z racji swego relatywnie niewielkiego zasięgu znacząco utrudniają ich nielegalne zastosowanie. Card Sharing jest możliwy w przypadku podłączenia odbiornika telewizji cyfrowej do sieci internetowej. Jeden z użytkowników, który nabył w legalny sposób możliwość odbioru treści kodowanej, udostępnia ją przy pomocy specjalistycznego oprogramowania (które może być zainstalowane zarówno na komputerze jak i w samym odbiorniku). Osoba taka (zwana potocznie "dawcą") przekazuje dołączającym się do niego ("biorcom") swój adres IP oraz hasło dostępu. Często osoba ta, posiadająca kartę i opłacająca legalnie abonament, otrzymuje wynagrodzenie lub zwrot kosztów poniesionych na zakup licencji. źródło: Wiki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »