Decyzja zapadła, właściciel sieci sklepów wychodzi z Polski. Jest komunikat, co dalej
Nie tak dawno właściciel sieci handlowej SPAR informował, że podjął działania na rzecz sprzedaży biznesu w Polsce. Teraz firma wydała nowy komunikat, w którym zapewnia, że marka nie zniknie z naszego rynku i będzie utrzymywać działalność do czasu znalezienia nowego inwestora.
"W nawiązaniu do ogłoszenia giełdowego SPAR Group South Africa, w którym spółka ogłosiła decyzję o podjęciu strategicznych kroków w kierunku sprzedaży swoich aktywów w Polsce, informujemy, że wbrew doniesieniom prasowym decyzja nie oznacza końca marki SPAR w Polsce" - brzmi komunikat.
"Zamiarem Grupy SPAR jest utrzymanie, dalszy rozwój i wspieranie biznesu do czasu znalezienia wiarygodnego inwestora, który będzie mógł dalej rozwijać markę SPAR. Marka SPAR w Polsce będzie nadal rozwijana pod okiem nowego licencjonowanego partnera SPAR International" - dodaje właściciel popularnej sieci supermarketów.
SPAR zapewnia też, że obecne partnerskie i własne sklepy detaliczne sieci będą nadal funkcjonować pod marką SPAR i będą obsługiwane z dwóch istniejących centrów dystrybucyjnych grupy w Polsce, znajdujących się w Koninku i w Czeladzi.
Sieć handlowa będzie też kontynuować współpracę ze stacjami paliw AVIA (zarządzanymi przez notowaną na giełdzie w Warszawie grupę paliwową Unimot - red.) - czytamy w komunikacie. Na stacjach AVIA działają od grudnia 2021 r. supermarkety SPAR Express, oferujące m.in. świeże pieczywo i kawę.
Początki grupy SPAR w Polsce sięgają 2019 r., kiedy to przejęła ona sklepy spożywcze marki Piotr i Paweł. W jej ręce trafiło wtedy 66 marketów i jedno centrum dystrybucyjne. Sklepy Piotr i Paweł stopniowo zmieniały swoje logo na SPAR - jako pierwsza, w listopadzie 2019, dokonała tego placówka ulokowana w warszawskim centrum handlowym Blue City. Obecnie SPAR ma 212 sklepów spożywczych w naszym kraju.
Właściciel marki SPAR, The Spar Group Limited, to południowoafrykańska spółka z branży handlu detalicznego, notowana na giełdzie papierów wartościowych w Johannesburgu. Swoją działalność prowadzi nie tylko w rodzimej Republice Południowej Afryki, ale też w pięciu innych afrykańskich krajach, a poza Afryką - także w Anglii, Irlandii, Szwajcarii i na Sri Lance.