Reklama

DI BRE podniósł rekomendację dla Centrum Klima

Analitycy DI BRE Banku w raporcie z 20 października podwyższyli rekomendację dla Centrum Klimy do "akumuluj" z "trzymaj" i wyznaczyli cenę docelową akcji tej spółki na 16,10 zł.

W dniu wydania kurs akcji Centrum Klimy wyniósł 14,25 zł.

Reklama

Analitycy DI BRE uważają, że sprzyjające warunki pogodowe w trzecim kwartale 2010 wpływają na wzrost zainteresowania materiałami budowlanymi i wykończeniowymi na terenie kraju i poza jego granicami.

"Mimo utrzymującego się w trzecim kwartale silnego USD do PLN i związanej z tym niższej marży na dystrybucji spodziewamy się, że w III kw. zysk operacyjny wzrośnie o 17 proc. r/r, a zysk netto o 22 proc. r/r. Obserwowane ostatnio umocnienie się PLN do USD powinno pozytywnie wpłynąć na poziom marży w 4Q10. Po przeniesieniu produkcji do zakładu w Wieruchowie, istnieje możliwość zainstalowania mocy produkcyjnych pozwalających na przerobienie miesięcznie 600-700 ton stali (dotychczas przerabiano około 190-200 ton stali/miesiąc, a we wrześniu odnotowano wzrost na poziomie 50 proc. r/r, co dawałoby około 300 ton stali/miesiąc)" - napisano w raporcie.

DI BRE prognozuje, że na koniec 2010 roku Centrum Klima będzie mieć 7,7 mln zł zysku netto i 88,3 mln zł przychodów. W 2011 roku zysk netto spółki ma wzrosnąć do 11,6 mln zł (z uwzględnieniem 1,8 mln zł zysku ze sprzedaży inwestycji w Piastowie), a przychody zwiększą się do 111 mln zł.

Dowiedz się więcej na temat: Akcji | klima | analitycy | bre

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »