Dobra wiadomość dla turystów. LOT ogłasza nowe trasy. Niektóre już ruszyły

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły listę nowych połączeń. Jest na niej m.in. Reykjavik, stolica Islandii. Trzy razy w tygodniu podróżni mogą się wybrać na Maltę, a codziennie - do Lizbony. Latem siatka lotów wzbogaci się o greckie Saloniki, a jesienią - o marokański Marrakesz. W nowej siatce znalazło się ważne połączenie z Krakowa.

Przed dwoma tygodniami zainaugurowano połączenia z Warszawy do Reykjaviku. Wiosną, latem i jesienią rejsy do stolicy Islandii odbywać się będą cztery razy w tygodniu. Zimą zaś samoloty PLL LOT będą kursować do krainy lodu i ognia trzy razy tygodniowo. Narodowy przewoźnik uzasadnia wybór rosnącym zainteresowaniem polskich turystów krajem słynącym z aktywności wulkanicznej, lodowców i unikalnych krajobrazów. Na decyzję o wyborze mógł też wpłynąć fakt, że Polacy są najliczniejszą mniejszością w Islandii, stanowią 6 proc. populacji (ponad 23 tys.). 

Reklama

Śródziemnomorska wyspa kusi Polaków

Kolejną nowością w rozkładzie lotów narodowego przewoźnika jest Malta - wyspa coraz chętniej wybierana przez Polaków. Z prognoz Maltańskiej Organizacji Turystycznej wynika, że do końca roku kraj ten może odwiedzić 300 tys. osób z Polski. W styczniu i lutym byliśmy odpowiednio pierwszą i drugą nacją najliczniej odwiedzającą wyspę. Bezpośrednie loty z Warszawy rozpoczęły się 16 kwietnia. Odbywają się we wtorki, środy, soboty i niedziele. Dzięki takiemu rozkładowi, destynacja jest atrakcyjna zarówno na city break, jak i dłuższe wakacje.

Z początkiem lutego PLL LOT zainaugurował połączenia do Lizbony. Najpierw pięć razy w tygodniu, a od końca lutego - codziennie. Taka siatka połączeń będzie obowiązywała zarówno w sezonie letnim co zimowym. Stolica Portugalii to trzecia trasa narodowego przewoźnika, łącząca Polskę z Półwyspem Iberyjskim. Pozostałe biegną do Madrytu i Barcelony. Rejsy między Warszawą a Lizboną będą realizowane przez samoloty Boeing 737 MAX 8. 

Kraków umacnia pozycję

Nowe połączenie zyskał również Kraków - lotnisko obsługujące najwięcej po Warszawie pasażerów. W 2024 r. było ich ponad 11 mln. Od końca marca z Balic startują samoloty LOT-u do Paryża-Orly. Połączenia realizowane są codziennie, przez cały rok. Nowy kierunek wzmacnia pozycję stolicy Małopolski i wpisuje się w strategię rozwijania oferty LOT‑u na regionalnych lotniskach kraju.

W sezonie letnim przewoźnik uruchomi również codzienne połączenia z Warszawy do Salonik, stolicy greckiej Macedonii i drugiego co do wielkości ośrodka kraju. Zimą liczba rejsów zmniejszy się do czterech tygodniowo. Saloniki to miejsce krzyżowania się kultur. Można podziwiać tam zabytki Starożytnej Grecji, ale też kultury Bizancjum i Starożytnego Rzymu. 

Wyjątkowe połączenie z Afryką

Jesienią zaś siatka połączeń wzbogaci się o wyjątkowy kierunek. Jest nim Marrakesz - perła Maroka i całego Maghrebu. To wyjątkowe miasto Afryki Północnej, położone u podnóża gór Atlas, na wysokości prawie 500 m n.p.m. Jest centrum kultury i ośrodkiem, w którym elegancja i nowoczesność mieszają się z orientalnym pięknem Maroka. Inauguracyjny lot zaplanowano na 29 października. Pasażerowie PLL LOT będą mogli skorzystać z połączeń w środy i soboty.  

Polskie Linie Lotnicze LOT są 11. najstarszym przewoźnikiem na świecie. Istnieją od 1929 r. i oferują bezpośrednie rejsy dalekodystansowe do m.in. portów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Indiach, Japonii i Korei Południowej. Przewoźnik obsługuje też trasy do wielu europejskich stolic, m.in. Londynu, Madrytu i Paryża. Na koniec 2024 roku flota PLL LOT liczyła 86 samolotów. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PLL LOT | trasy | saloniki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »