E-kasjerzy i videomaty mogą zawitać na stałe do Polregio

​Videomaty w Polregio mają szansę wejść na stałe do oferty - poinformowała Interię Biznes Sylwia Szyszkowska-Wilkowska, dyrektor marketingu przewoźnika. Jednocześnie linie kolejowe planują rozszerzyć działanie urządzeń, które może jeszcze bardziej spodobać się pasażerom.

Od października ubiegłego roku Polergio prowadzi pilotażowy program "Do kolejki bez kolejki", w którym przewoźnik testuje nowe urządzenia - videomaty. Są to kasy samoobsługowe, stojące obecnie na 10 stacjach kolejowych w Polsce. Jednak umożliwiają one także połączenie się z e-kasjerem, który zdalnie pomoże pasażerowi kupić odpowiedni bilet.

Jak przyznała Sylwia Szyszkowska-Wilkowska, dyrektor marketingu Polregio, po tych kilku miesiącach wnioski płynące z programu wskazują, że videomaty mogą na dłużej i liczniej pojawić się na stacjach kolejowych w Polsce.  

Reklama

- Naszym zdaniem po tych kilku miesiącach możemy powiedzieć, że rozwiązanie ma szanse wejść na stałe i być szerzej dostępne - powiedziała Sylwia Szyszkowska-Wilkowska.  

Jak tłumaczy przedstawicielka Polregio, firma, z którą współpracuje przewoźnik, gwarantuje połączenie konsultanta z klientem w ciągu minuty. Jednocześnie kasjerzy mogą obsługiwać polsko- oraz angielskojęzycznych pasażerów, a samo urządzenie ma wgranych kilka wersji językowych, w tym np. ukraiński.  

Jednocześnie do videomatów mogą zostać dodane nowe funkcje. Z opinii, które klienci składają do Polregio, wynika, że ułatwieniem dla pasażerów byłoby dodanie do oferty biletów innych przewoźników. Jak wskazała dyrektor linii kolejowych, taka opcja może pojawić się w przyszłości.

Czym są videomaty Polregio?

Videomaty to efekt wielomiesięcznej współpracy między firmami Polregio, Netią i Avista.Pierwsze videomaty stanęły w ramach pilotażu, między innymi w: Krakowie, Zielonej Górze, Jarosławiu, Poznaniu, Łodzi, Świnoujściu, Szczecinie oraz Opolu.

- Pomysł stworzenia videomatu narodził się w spółce Polregio, jednak na jego wykonanie zorganizowaliśmy przetarg publiczny. Zgłosiło się kilka firm, z których najlepszą ofertę przedstawiła spółka Avista. Zaproponowała ona rozwiązanie, dzięki któremu mogliśmy stworzyć ten innowacyjny produkt. Drugą kwestią była kreacja e-kasjera. Tę usługę prowadzi dla nas firma Netia. Niezwykle istotne jest bezpieczeństwo danych i połączenia, a także ciągły kontakt z call-center - powiedział w grudniu 2022 r. portalowi Raport Kolejowy Adam Pawlik, członek zarządu Polregio.

Jeszcze w październiku spółka tłumaczyła powód, dla którego postawiła na videomaty. Pociągi Polregio codziennie zatrzymują się na 1900 stacjach i dworcach kolejowych. "Dziś Polregio uruchamia ok. 150 kas, których kosztochłonność w niektórych przypadkach przekracza nawet 50 proc. Dostępność tych kas na dworcach premium wynosi średnio 12 godzin dziennie, ale już na mniejszych dworcach jedynie 7 godzin" - tłumaczyła spółka.

Jak działa videomat?

Wystarczy, że pasażer przyciśnie odpowiedni przycisk na ekranie lub na obudowie videomatu i połączy się z call center. W kolejnym kroku e-kasjer wybierze zgodnie z oczekiwaniami klienta ofertę, a klientowi pozostanie jedynie zbliżenie karty płatniczej do czytnika i odebranie biletu. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest dostępność usługi w każdym videomacie, niezależnie od jego lokalizacji.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: POLREGIO | koleje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »