Reklama

Elfa Manufacturing otworzyła nowy zakład produkcyjny w Koszalinie

Elfa Manufacturing Poland Sp. z o.o., firma należąca do szwedzkiej Grupy Elfa, specjalizującej się w rozwiązaniach do przechowywania, otworzyła nową fabrykę w Koszalinie, na terenie Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W obiekcie o łącznej powierzchni 8000 m kw. będą wytwarzane komponenty systemu elfa, takie jak kosze, półki i wieszaki oraz elementy konstrukcyjne. Pracę znalazło 200 osób.

W połowie października miało miejsce uroczyste otwarcie nowego zakładu produkcyjnego firmy Elfa Manufacturing Poland Sp. z o.o., należącej do międzynarodowej Grupy Elfa z siedzibą w Szwecji. Fabryka powstała w podstrefie Koszalin Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, przy ul. Strefowej 7 w Koszalinie. W ramach inwestycji liczącej łącznie 8000 m kw. połączono sektor produkcyjny, pomieszczenia socjalno-biurowe oraz sektor magazynowy (2300 m kw.). W obiekcie będą wytwarzane elementy systemu do przechowywania elfa, takie jako kosze, półki i wieszaki, przeznaczone zarówno na polski rynek, jak i eksport - do Francji, Niemiec, Rosji, a nawet Japonii czy Australii.

Reklama

Elfa w Koszalinie

Koncern jest obecny w Koszalinie już ponad 10 lat. Pierwszy ośrodek produkcyjny Elfa został wybudowany w 2001 roku, w celu wsparcia głównej fabryki firmy w szwedzkim mieście Västervik. Wówczas, w siedzibie przy ul. Bohaterów Warszawy, na powierzchni 900 metrów kwadratowych zatrudnionych było jedynie 10 pracowników. Rozwój i ekspansja firmy spowodowały potrzebę zmiany dotychczasowej fabryki, a w efekcie podjęcie decyzji o budowie nowego obiektu produkcyjnego w koszalińskiej podstrefie ekonomicznej. W październiku 2011 roku inwestor podpisał przedwstępną umowę kupna działki i stojącej na niej hali należącej wcześniej do firmy BRE Leasing.

- Jesteśmy zadowoleni z rozwoju polskiego oddziału Elfa w Koszalinie. W ciągu 11 lat wybudowaliśmy ośrodek o wysokiej wydajności, z wykwalifikowanym zespołem, skoncentrowanym na wynikach finansowych firmy - komentuje Johan Knutson, dyrektor Fabryki Elfa Manufacturing Poland Sp. z o. o.

- Polska stanowi strategiczny region w portfolio firmy Elfa - zarówno pod względem produkcji, jak i sprzedaży, dlatego chcemy rozwijać naszą obecność na tym rynku - dodaje Per von Mentzer, dyrektor generalny firmy Elfa International AB.

W nowym ośrodku zatrudniono łącznie 200 osób - 21 w działach biurowych oraz 179 w części wytwórczej. Obiekt wyróżnia wysoki poziom wydajności oraz możliwość zwiększenia produkcji, w wypadku wzrostu zapotrzebowania. Obok fabryki, Grupa Elfa w Polsce ma również swój oddział w Łodzi, gdzie znajduje się biuro handlowe, zatrudniające 8 osób. Sprzedaż produktów elfa w Polsce wzrosła w ciągu ostatniego roku o 20 proc.

Elfa International AB

Spółka matka grupy kapitałowej Elfa, posiada pięć fabryk oraz dziewięć przedstawicielstw handlowych w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Danii, Francji, Niemczech i Polsce. Elfa sprzedaje swoje produkty pod pięcioma markami; elfa, Sparring, Lumi, Noga oraz Kirena. Firma została założona w 1948 roku i obecnie jest światowym liderem w dostarczaniu kreatywnych systemów przechowywania. Asortyment obejmuje systemy koszy, systemy półek wykonane ze stali i drewna oraz robione na miarę drzwi przesuwne. Produkty elfa są sprzedawane w ponad 25 krajach poprzez oddziały, domy sieciowe typu DIY oraz niezależnych dystrybutorów. Grupa zatrudnia ponad 630 osób, a obroty przekraczają 900 milionów koron szwedzkich.

Dowiedz się więcej na temat: elfy | Koszalin | zakład | nowym | poland

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »