Reklama

Fitch obniża rating Polski. Jak reaguje nasza waluta?

Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od spadku wartości głównej pary walutowej. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3369.

Lekki spadek pary EUR/USD

Na gruncie analizy technicznej, pomimo spadków na tej parze dopiero sforsowanie poziomu 1,3350 da sygnał do mocniejszych spadków kursu.

Dziś nie mamy wielu istotnych odczytów z szerokiego rynku, poznamy tylko dane z USA dotyczące zamówień na dobra trwałego użytku za lipiec. W kolejnych dniach poznamy indeks instytutu IFO z Niemiec, indeks zaufania konsumentów - Conference Board i PKB za II kwartał z USA. Jednak inwestorzy będą już wyczekiwali przyszłego tygodnia, kiedy być może poznamy dalsze losy programu QE w USA.

Dolar drożeje

Dziś w kalendarium mamy kilka istotnych wydarzeń z naszego kraju, poznamy m.in. wyniki sprzedaży detalicznej oraz stopę bezrobocia. Dolar obecnie drożeje i jest wyceniany na 3,1619 PLN, zaś euro na 4,2283 PLN.

Reklama

W kontekście naszej waluty informacją minionego weekendu jest obniżka perspektywy ratingu naszego kraju ze stabilnej do negatywnej przez agencję Fitch . Sama instytucja potwierdziła jednocześnie rating na poziomie A-. Nasza waluta na samą informację zareagowała wtedy niewielką przeceną, a na chwile obecną kurs złotego jest uzależniony od kwotowań pary EUR/USD.

Michał Palenciuk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »