Reklama

FTSE zakończył sesję spadkiem

Wczorajsze notowania FTSE100 zakończył spadkiem wartości, choć początek sesji był pomyślny. Szef działu akcji w City Index Giles Watts tłumaczył wczoraj, że indeks rano wspierany był przez ARM Holdings oraz spółki wydobywcze gdyż "inwestorzy kontynuowali sezon radości".

W odniesieniu do na dziś zaplanowanego raportu o stanie amerykańskiego rynku pracy ekspert stwierdził, że wiele ludzi oczekuje "silnych danych". "Taka zmiana mogłaby być katalizatorem przyszłych pozytywnych zmian na rynkach akcji". Wg ankiety Reutersa, oczekuje się, że liczba etatów wzrosła o 175 tys.

Dealer z London Capital Group Jonathan Sundaria tłumaczył, że jeśli dane nie potwierdzą oczekiwań, to będzie to oznaczało, że bezrobocie w USA narastało od lipca. Pomimo początkowego wzrostu FTSE100 zakończył dzień spadkiem o 0,4 proc. na poziomie 6019,51 pkt.

Cena ropy jest stabilna

Po wczorajszym spadku ceny ropy o 2,1 proc. dzisiejsze notowania surowca są stabilne. W dostawach w lutym wycena wynosi 88,39 dolarów za baryłkę po wzroście o 1 proc. Jest to blisko trzytygodniowego minimum, gdyż inwestorzy obawiają się, że zaplanowane na dziś dane z amerykańskiego rynku pracy nie osiągną poziomów prognozowanych.

Reklama

"Widzimy, że inwestorzy otwierają pozycje przez pojawieniem się danych" powiedział Ken Hasegawa z Newedge. Publikacja zaplanowana jest na 14:30 czasu polskiego, a media wskazują na prognozę wzrostu liczby etatów o 150 tys. "Jeśli dane okażą się dobre, podniosą cenę ponownie nad poziom 90 dolarów za baryłkę".

stwierdził Hasegawa. 3 stycznia ceny ropy osiągnęły najwyższy poziom od października 2008 roku.

City Index

Niniejszy materiał, w żadnym przypadku nie może być traktowany jako wydana przez City Index Limited oraz City Index Limited Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Oddział w Polsce (razem zwane "City Index") rekomendacja lub oferta sprzedaży lub jako rekomendacja lub też zachęcenie do kupna jakiekolwiek papieru wartościowego lub innego instrumentu finansowego. Ponadto fakt dystrybucji niniejszego materiału lub opieranie swojej aktywności na niniejszym materiale nie mogą być rozumiane jako zawarcie jakiejkolwiek umowy czy wejście w jakąkolwiek inną relację. Niniejszy materiał nie jest osobistą rekomendacją. Powinieneś zasięgnąć niezależnej porady, czy spekulowanie na jakimkolwiek z wymienionych w materiale rynku jest dla Ciebie odpowiednie oraz czy Twoja zdolność do oszacowania związanego ryzyka w tym zakresie jest właściwa. Ponadto w przypadku wątpliwości należy zasięgnąć niezależnej porady w zakresie Twojej sytuacji podatkowej oraz podatkowych i księgowych charakterystyk lub konsekwencji każdej z transakcji. City Index nie gwarantuje oraz nie stanowi, iż niniejszy materiał jest właściwy, kompletny, nie wprowadza w błąd lub iż odpowiada celowi, do którego był przeznaczony. City Index nie gwarantuje również oraz nie stanowi, iż na zapisach niniejszego materiału powinno się opierać jakiekolwiek działania. City Index może z uwagi na zwykły rodzaj prowadzenia swojej działalności utrzymywać pozycje w aktywach wskazanych w niniejszym materiale. Kontrakty na różnicę ("CFD") są wysoce ryzykowne dla Twojego kapitału, ponieważ straty mogą przewyższyć początkowe nakłady. Dlatego też, CFD mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Upewnij się, że rozumiesz związane z nimi ryzyka i jeżeli jest to konieczne zasięgnij niezależnej porady. Informacje o produktach City Index znajdują się na stronie www.cityindex.eu/pl. City Index świadczy usługi w zakresie CFD. Jest uprawniony i nadzorowany przez Urząd Nadzoru Finansowego (FSA). Nr rejestru FSA: 113942. City Index Limited jest podmiotem zarejestrowanym w Anglii i Walii pod numerem: 1761813 z siedzibą w Park House, 16 Finsbury Circus, Londyn, EC2M 6XB.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »