Gigant zamyka oddział w Polsce, 192 osoby na bruk. "Czujemy się oszukani"

Infosys, globalna korporacja z branży IT, zlikwiduje oddział w Poznaniu. W związku z tym do zwolnienia pójdzie prawie 200 pracowników - również osoby w ciąży i matki przebywające na macierzyńskim czy urlopie wychowawczym. Zadania, którymi do tej pory zajmowali się poznańscy pracownicy, mają zostać przeniesione do konkurencyjnej firmy w Indiach.

W Infosys zwolnionych ma zostać 192 pracowników - wynika z danych zgłoszonych do Powiatowego Urzędu Pracy. Jak podaje poznańska "Gazeta Wyborcza", pracę stracą w dużej mierze specjaliści z branży finansowo-księgowej, głównie kobiety - w tym osoby w ciąży i matki przebywające na macierzyńskim czy urlopie wychowawczym. 

Procesy, które do tej pory były realizowane w oddziale w Poznaniu, mają zostać przeniesione do konkurencyjnej firmy i będą wykonywane w Indiach

Infosys zamyka oddział w Poznaniu. Pracę stracą 192 osoby

Pracownicy Infosys nie kryją rozczarowania decyzją szefostwa i wprost mówią, że czują się oszukani. Firma miała obiecywać im pracę w innych projektach, już po tym, jak okazało się, że klient, dla którego wykonywali usługi, zakończył z nimi działalność.

Reklama

- Do 19 lutego przez cały czas pracodawca utrzymywał nas w przeświadczeniu, że mimo rezygnacji głównego klienta znajdzie dla nas pracę w innych projektach. Zapewniał, że nigdy utrata zlecenia nie będzie wiązała się ze zwolnieniami. Przez cały ten okres musieliśmy przekazywać procesy do konkurencyjnej indyjskiej firmy - powiedział "GW" jeden z pracowników. 

Pracownicy mieli dowiedzieć się o zwolnieniach nagle podczas spotkania online. Na pytanie jednego z nich, czy jest możliwość pracowania dla innych oddziałów Infosys, ponieważ praca odbywa się zdalnie, miał usłyszeć, że nie ma takiej możliwości. 

- W związku z tym, że zwolnienia odbywają się przez likwidację oddziału, dotyczą wszystkich, bez wyjątku. Pokazuje to niestety, jak bezwzględnie działają korporacje, jeśli chodzi o cięcie kosztów - dodaje inny z pracowników. 

Gigant IT komentuje zwolnienia

W sprawie ogłoszonych zwolnień głos zabrała sama firma. - Infosys BPM zakończy działalność w swoim centrum w Poznaniu ze względów biznesowych. Wszyscy pracownicy, których to dotyczy, otrzymają wsparcie w zgodzie z obowiązującymi polskim prawem - powiedziała dziennikowi przedstawicielka firmy Nithya Ruth Abraham. 

Infosys to globalna korporacja z branży IT założona w 1981 roku przez indyjskiego miliardera, NR Narayana Murthy. Na całym świecie zatrudnia ponad 300 tys. osób. Firma jest dostawcą usług outsourcingowych, konsultingowych, IT i technologicznych oraz jednym z największych pracodawców sektora usług w naszym kraju 

W Polsce działa od 2007 r. Infosys Poland do tej pory zatrudniał około 2300 specjalistów z 64 krajów - wynika z informacji zamieszczonych na stronie poznańskiego magistratu. Poznański oddział Infosys działa od grudnia 2020 roku. Firma ma także swoje filie w Łodzi, w Krakowie oraz we Wrocławiu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zwolenienia | IT | Poznań
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »