Reklama

Handel: Wyprzedaże kuszą

W sklepach kończą się świąteczne wyprzedaże. Rzecznicy konsumenta ostrzegają, nie zawsze będziemy mogli skorzystać z praw, przysługujących nam przy zwykłym zakupie.

Miejski Rzecznik Konsumentów w Nowym Sączu, Leszek Jastrzębski zwraca uwagę, że nie w każdym przypadku będziemy mogli zwrócić towar.

Reklama

Jeśli został przeceniony - jego zwrot zależy tylko od dobrej woli sprzedawcy. Taka możliwość istnieje jednak zawsze w przypadku zakupu poza lokalem przedsiębiorstwa, na przykład przez Internet czy na specjalnych pokazach. Wtedy możemy odstąpić od umowy do 14 dni od daty nabycia produktu.

Leszek Jastrzębski przypomina, że przecenione towary w przypadku wykrycia wady można reklamować. Niezależnie od obniżonej ceny rękojmia obowiązuje przez okres 2 lat od daty zakupu, bądź otrzymania danej rzeczy.

Rzecznicy praw konsumentów przestrzegają kupujących, że wyprzedaże często bywają dla sprzedawców okazją do pozbycia się towarów uszkodzonych, lub źle wykonanych. Uważajmy więc przy zakupie we własnym, dobrze pojętym interesie.

Dowiedz się więcej na temat: UOKiK | prawa konsumenta | wyprzedaże

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »