Klienci ruszyli po kredyt na 2 proc. Największy polski bank otworzy oddziały w sobotę

Wszystkie oddziały PKO BP w Polsce będą czynne w najbliższą sobotę, 8 lipca. Największy polski bank podjął tę decyzję ze względu na duże zainteresowanie "Bezpiecznym Kredytem 2 proc.". W sobotę bankierzy będą czekali na zainteresowanych złożeniem wniosku od godz. 10 do godz.14.

Od poniedziałku zainteresowani skorzystaniem z rządowego programu "Bezpieczny kredyt 2 proc." mogą składać wnioski w ponad 500 oddziałach PKO BP prowadzących obsługę hipoteczną i 94 agencjach banku. W sobotę też będą mogli je składać we wszystkich oddziałach. 

Duże zainteresowanie “bezpiecznym kredytem”

"Praca doradców PKO Banku Polskiego w sobotę to efekt dużego zainteresowania produktem" - podkreśla w komunikacie bank. PKO BP Iinformuje, że w ciągu pierwszych trzech dni od wprowadzenia kredytu do oferty, doradcy, agenci oraz pośrednicy współpracujący z bankiem wystawili ponad 13 tys. ofert. 

- Spodziewaliśmy się, że liczba klientów, którzy będą odwiedzać nasze placówki będzie rosła, dlatego zaplanowaliśmy dodatkowe działania, aby sprostać oczekiwaniom klientów, którzy chcą skorzystać z programu - zaznacza cytowana w komunikacie Katarzyna Dziwulska, dyrektor Pionu Sprzedaży Detalicznej w PKO Banku Polskim. 

Reklama

Dziwulska zwraca uwagę, że jako największy bank w Polsce, PKO BP chce dać wszystkim zainteresowanym rządowym programem "Pierwsze Mieszkanie" możliwość skorzystania z oferty w dogodnym terminie. 

- W związku z tym w najbliższą sobotę oddziały PKO Banku Polskiego będą otwarte w godzinach 10-14. Zapraszamy tych wszystkich, którzy nie mogli odwiedzić placówki w dni robocze - zachęca dyrektor Pionu Sprzedaży Detalicznej. 

Hipoteka z dopłatami rządowymi

Przepisy wprowadzające "bezpieczny kredyt" weszły w życie 1 lipca. Kwota kredytu nie będzie mogła przekroczyć 500 tys. zł albo - jeśli kredytobiorca prowadzi gospodarstwo domowe wspólnie z małżonkiem lub ma co najmniej jedno dziecko - 600 tys. zł. 

Wkład własny do kredytu na 2 proc. nie będzie mógł być wyższy niż 200 tys. zł. W przypadku braku wkładu własnego lub niepełnego wkładu, będzie można skorzystać z gwarancji Banku Gospodarstwa Krajowego.

Przez 10 lat raty kredytu będą pomniejszane o dopłaty z Rządowego Funduszu Mieszkaniowego. Z rozwiązania mogą skorzystać osoby, które nie miały dotąd mieszkania lub domu oraz nie ukończyły 45 lat. W przypadku pary warunek wieku musi spełniać jeden z kredytobiorców. W okresie stosowania dopłat do rat, oprocentowanie kredytu wyniesie dla kredytobiorcy 2 proc. powiększone o marżę, prowizję i inne opłaty bankowe. 

Kredyt na 2 proc. może być udzielany przez banki, które zawarły umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) i wprowadziły produkt do swojej oferty. Takie decyzje podjęło sześć banków: Alior, BPS, Pekao, PKO BP, SGB-Bank i VeloBank.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: kredyt hipoteczny | bezpieczny kredyt | programy rządowe | PKO BP SA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »