Kontrole abonamentu RTV. Poczta Polska ujawniła godziny

Kontrole abonamentu RTV przeprowadzane są przez pracowników Poczty Polskiej, która organizuje je na rzecz KRRiT. Okazuje się, że poszukiwani są właśnie do pracy nowi kontrolerzy, którzy mają w przyszłości sprawdzać, czy abonament RTV jest opłacany. W dokumencie zawarto także godziny kontroli.

  • Praca kontrolera abonamentu RTV czeka. Poczta Polska poszukuje kandydatów na to stanowisko.
  • W ofercie znaleźć można wymagania stawiane rekrutom, ale także godziny, w których przeprowadzana jest kontrola.
  • Spółka do pracy poszukuje szerokiego grona osób - praca czeka także na ludzi powyżej 50. roku życia i Ukraińców.

Abonament RTV to opłata za dostęp do przekazu mediów publicznych - zarówno tych telewizyjnych i radiowych. Jeśli więc posiadamy telewizor lub radio i są one sprawne, jesteśmy zobowiązani do opłacenia abonamentu RTV po uprzednim zarejestrowaniu sprzętu. To właśnie w drodze kontroli abonamentowych sprawdzane jest posiadanie kwalifikowanego do rejestracji sprzętu.

Reklama

Poczta Polska zatrudni kontrolerów. Pojawiło się ogłoszenie o pracę

Jak donosi portal Wirtualne Media, we Wrocławiu pojawiło się ogłoszenie o pracę na Poczcie Polskiej w roli osoby, która przeprowadza kontrole abonamentu RTV. I choć ogłoszenie o pracę dotyczy jedynie umowy na czas określony, gdyż chodzi o zastępstwo, rzuca światło na harmonogram pracy kontrolerów.

Nie jest to pierwsze ogłoszenie na stanowisko kontrolera abonamentu RTV. W ubiegłych miesiącach podobne dotyczyły pracy w Warszawie czy Bydgoszczy. Poczta Polska systematycznie jednak zachowuje milczenie w kwestii danych dotyczących samej liczebności kontrolerów. Rzecznik spółki Daniel Witowski odmówił bowiem portalowi Wirtualne Media podania informacji o tym, jak rekrutacje wpływają na liczbę kontrolerów - czy utrzymywana jest stała grupa, czy może liczebność tej kadry się powiększa.

Kontrole abonamentu RTV. W tych godzinach przychodzą kontrolerzy

W ogłoszeniu dotyczącym pracy kontrolera z Poczty Polskiej pojawił się jednak szereg innych interesujących informacji, które rzucają nieco światła na to stanowisko. Okazuje się bowiem, że kontroler ma nie tylko sprawdzać, czy abonament RTV jest opłacany, ale także pomagać w odpisywaniu na pisma wyjaśniające od abonentów, ale także promować rejestrację odbiorników.

Z ogłoszenia zamieszczonego przez Pocztę Polską wynika, że praca kontrolera miałaby się odbywać w godzinach od 7:00 do 15:00. Oznacza to, że to właśnie w tych godzinach należy spodziewać się kontroli abonamentu RTV. Spółka wyjaśnia jednak, że kontrole w prywatnych domach nie są priorytetem.

"Poczta Polska skupia się głównie na firmach i instytucjach. Ilość kontroli w gospodarstwach domowych jest znikoma i stanowi jedynie odsetek wszystkich kontroli" - tłumaczy Poczta Polska na swoich stronach.

Abonament RTV sprawdzić może Ukrainiec lub osoba powyżej 50. roku życia

Do pracy kontrolera Poczta Polska poszukuje nie tylko Polaków, ale dopuszcza także Ukraińców. Zatrudnienie znaleźć mogą także osoby po 50. roku życia, które miały przerwę w pracy. Generalnie wymogi stawiane przed chętnymi zostać kontrolerami to:

  • średnie wykształcenie,
  • prawo jazdy kategorii B,
  • własne auto, które może być wykorzystane do pracy,
  • znajomość obsługi komputera i pakietu MS Office.

Co więcej, jak podkreślono w ogłoszeniu, kandydat na stanowisko kontrolera musi być osobą sumienną, potrafiącą zorganizować sobie pracę. Nie mniej ważna jest komunikatywność, która jest wymagana w kontakcie z ludźmi, u których kontrola abonamentu RTV będzie przeprowadzana.

Przemysław Terlecki 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: abonament rtv | kontrole | Poczta Polska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »