Laury Magellana ogłaszają nominacje

Trwa V edycja konkursu biznesowego Laury Magellana, organizowanego przez Korporację Absolwentów UE w Krakowie. Jury konkursu wyznaczyło po kilku kandydatów do każdej nagrody. Teraz członkowie Korporacji będą decydować kto je otrzyma. Wyniki poznamy na Gali 1 lutego.

Trwa V edycja konkursu biznesowego Laury Magellana, organizowanego przez Korporację Absolwentów UE w Krakowie. Jury konkursu wyznaczyło po kilku kandydatów do każdej nagrody. Teraz członkowie Korporacji będą decydować kto je otrzyma. Wyniki poznamy na Gali 1 lutego.

Konkurs Laury Magellana powstał, aby wyszukiwać i nagradzać osoby, które w szczególny sposób zaznaczają swoją obecność na polskiej scenie biznesowej. To najlepsi profesjonaliści, którzy kierują się wizjonerstwem i niesztampowym myśleniem. Właśnie te cechy sprawiają, że można ich nazwać współczesnymi Magellanami - odkrywcami, którzy chcą sięgać poza horyzont.

Nagrodę można zdobyć w sześciu kategoriach:

Magellan Roku

To główna kategoria, dla wybitnych osób, które działają odważnie i zdecydowanie, nie boją się iść pod prąd i patrzeć ponad horyzont. Po raz pierwszy tytuł Magellana Roku został przyznany w 2009 roku. Otrzymał go wówczas Wojciech Sobieraj, twórca Alior Banku. W tym roku do nagrody nominowani są: Ks. Jacek Stryczek - prezes Stowarzyszenia WIOSNA. Nominowany za organizację po raz 12 Szlachetnej Paczki, akcji pomocy osobom i rodzinom najbardziej potrzebującym. Akcja stała się projektem ogólnopolskim, angażującym łącznie blisko 300 tys. osób. Co roku dociera do ponad 13 tys. rodzin w potrzebie. Drugi nominowany to Herbert Wirth, prezes KGHM Polska Miedź SA. Nominowany za przejęcie firmy Quadra, co wprowadziło KGHM Polska Miedź SA do czołówki światowej pod względem ilości posiadanych złóż miedzi na świecie oraz zdobycie statusu pierwszego polskiego koncernu w skali globalnej. Ostatnia nominowana to Elżbieta Wojdyła. Właścicielka firmy Centrum Odnowy Biologicznej Wellness - Klub dla Kobiet. Nominowana za mobilizowanie kobiet do badań mammograficznych (w ciągu 4 lat 1000 kobiet) oraz organizowanie, mimo kłopotów zdrowotnych, zbiórek żywności dla osób potrzebujących w Oławie.

Reklama

Przedsiębiorca Roku

Laury mają na celu nagrodzenie nieprzeciętnych umiejętności i pomysłów, aby pokazać, że warto podejmować odważne i zdecydowane działania, które mogą przynieść sukces nawet

w czasie kryzysu. Tegoroczne nominacje trafiły do: Marcina Olszewskiego, właściciela firmy Lepsza Energia 2012, nominowanego za znalezienie niszy w postaci usług dla Małych Elektrowni Wodnych oraz wdrażanie nowych usług i produktów dla branży. Kolejny nominowany to Szczepan Brzeski, właściciel firmy doradczej Art of Finance, nominowany za unikalny program doradztwa finansowego skierowany dla 183 mikro i małych przedsiębiorstw. Ostatni kandydat to Michał Patkaniowski, właściciel firmy transmart.pl, nominowany za innowacyjny mechanizm wyceny tłumaczenia poprzez stronę www, łamiący schematy tradycyjnej współpracy z biurami tłumaczeń.

Manager Roku

To wyróżnienie może otrzymać doświadczony, wytrwały manager, którego praca przyniosła wybitne, przełomowe wręcz rezultaty. Jury wyznaczyło aż czterech nominowanych, a są to: Krzysztof Czuba - wiceprezes Alior Bank. Nominowany za projekt wprowadzenia na rynek pierwszego wirtualnego banku nowej generacji Alior Sync, który zapewnia w pełni wirtualną obsługę i nowoczesne sposoby komunikacji z klientem. Drugi kandydat, Tomasz Plata to Dyrektor Działu Online w TVN. Nominowany za wdrażanie transformacji tradycyjnej telewizji i przeniesienia jej do obszaru online. Trzecią nominację otrzymał Paweł Błachno Prezes Grupy Jagiellońskie Centrum Innowacji oraz JCI Venture. Nominowany za pionierski, autorski projekt Jagiellońskiego Modelu Komercjalizacji i Transferu Technologii. Ostatni kandydat to Rafał Chwast, manager grupy Nowy Styl. Nominowany za skuteczność przejęcia i szybkiej integracji zakupionej niemieckiej spółki, która otwiera możliwość rozwoju na europejskich rynkach.

Debiut Roku

To szczególna nagroda, dla najmłodszych absolwentów Uniwersytetu. Przyznawana jest za błyskotliwe początki kariery zawodowej i uosobienie przedsiębiorczego ducha. Ten tytuł

w 2013 roku mają szansę otrzymać: Małgorzata Leszczyńska, założycielka firmy Logicum. Nominowana za połączenie odważnej wizji z biznesem i założenie firmy propagującej logiczne myślenie i rozwój intelektualny poprzez wykorzystanie gier logicznych. Ryszard Chmura, założyciel firmy PromoAgency i wyodrębnionej z niej firmy Seokraci. Nominowany za skuteczną rozbudowę biznesu, szybki rozwój firmy i zwiększenie zatrudnienia do 40 osób w ciągu 3 lat. Ostatnia kandydatka to Agnieszka Strycharz, managerka operacyjna w Sabre Polska. Nominację otrzymała za skuteczność w rozwoju i wzięcie odpowiedzialności za 3 wielojęzyczne zespoły operacyjne (łącznie 42-56 osób), które osiągają założone, najbardziej stabilne wyniki w firmie.

Osiągnięcie pozazawodowe

Ten tytuł trafi do osoby, która w 2012 roku zrealizowała ciekawe, efektywne projekty pro bono. Nominowani to: Michał Maj, twórca projektu "Życie jest piękne". Nominowany za propagowanie postawy realizacji marzeń na przestrzeni swojego życia, Urszula Michalik Skarbnik i jedna z głównych działaczek Stowarzyszenia "Zacisze", nominowana za prospołeczne działania związane

z propagowaniem idei terapii autyzmu, Bartosz Wanat Prezes Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Nominowany za stworzenie profesjonalnej drużyny siatkarek UEK Kraków i Anna Janik - nominowana za współorganizację rejsu 'Zew Północy' - pierwszy polski rejs jachtem dookoła Skandynawii bez składania masztu.

Całokształt Osiągnięć Zawodowych

To wyróżnienie w tym roku otrzyma Prezydent Miasta Rzeszowa - Tadeusz Ferenc. 10 listopada 2012 roku obchodził jubileusz dziesięciolecia piastowania urzędu. Jego wizja rozwoju Rzeszowa, konsekwencja w działaniu oraz osobiste zaangażowanie już trzykrotnie zostało docenione przez większość mieszkańców miasta.

- To niezwykle ważny moment konkursu. Nominacje już zostały ujawnione i właśnie rozpoczęło się głosowanie nad ostatecznymi laureatami. Na członkach KUEK spoczywa ogromna odpowiedzialność, aby wybrać najlepszych kandydatów. Wierzę, że wywiążą się z tego najlepiej jak potrafią. Mają czas do 26 stycznia, tak więc wyniki ich pracy poznamy dopiero na Gali - dodaje Dorota Budzińska-Wiska, dyrektor konkursu.

- - - - -

Korporacja Absolwentów UEK (KUEK), organizuje konkurs Laury Magellana już od kilku lat. Obecnie trwa się piąta edycja Laurów. W pierwszej połowie stycznia Jury konkursu wskazało nominowanych. Teraz, aż do 26 stycznia trwa głosowanie na laureatów poszczególnych tytułów. Podczas Gali 1 lutego 2013 roku poznamy kolejne osoby, które zmieniły polski krajobraz biznesowy.

Sprawdź: PROGRAM PIT 2012

Dowiedz się więcej na temat: magellan | nominacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »