Reklama

MSP: Przychody z prywatyzacji w 2012 r. na poziomie 10 mld zł

Planowane przychody z prywatyzacji w projekcie budżetu na 2012 rok szacowane są na poziomie 10 mld zł - wynika z uzasadnienia do projektu budżetu na 2012 rok.

Planowane przychody z prywatyzacji w projekcie budżetu na 2012 rok szacowane są na poziomie 10 mld zł - wynika z uzasadnienia do projektu budżetu na 2012 rok.

W uzasadnieniu napisano, że obszar działań prywatyzacyjnych MSP w 2012 roku uzależniony będzie od ostatecznego stopnia zrealizowania procesów prywatyzacji w ramach Planu Prywatyzacji na lata 2008-11.

"W Ministerstwie Skarbu Państwa trwają już wstępne prace nad projektem planu prywatyzacji na lata 2012-2014. Projektowane opracowanie planu prywatyzacji obejmie ramy czasowe przyjętego przez Radę Ministrów Wieloletniego Planu Finansowego Państwa 2011-2014" - napisano.

Skarb Państwa zamierza m.in. sprzedawać kolejne pakiety akcji PKO BP i PZU "do poziomu pozwalającego na zachowanie władztwa korporacyjnego".

Reklama

Podkreśla się jednak, że termin zbycia akcji SP i uzyskane przychody zależeć będą m.in. od sytuacji rynkowej na GPW.

"Termin zbycia, jak i wielkość pakietów, mogą ulec znaczącym zmianom. Dla obu spółek przeprowadzona zostanie analiza wariantów zbycia optymalizująca te transakcje" - napisano.

Resort skarbu chce też sprywatyzować Grupę Lotos. Złożone oferty mają podlegać ocenie Rady Ministrów.

W 2012 roku planowana jest kontynuacja prywatyzacji spółek sektora Wielkiej Syntezy Chemicznej. Planowana jest też m.in. prywatyzacja spółki Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki Siarkopol.

Przewidziana jest też prywatyzacja Krajowej Spółki Cukrowej i innych spółek sektora rolno-spożywczego, spółek uzdrowiskowych i spółek sektora metalowego, maszynowego i turystyki.

Inflacja, bezrobocie, PKB - zobacz dane z Polski i ze świata w Biznes INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »