Reklama

"Nasz Dziennik": Fundusz zapłaci rolnikowi

Do końca roku ma być gotowy projekt ustawy o powołaniu Funduszu Gwarantowanych Świadczeń za Sprzedane Produkty Rolne - informuje "Nasz Dziennik".

Fundusz będzie wypłacał pieniądze rolnikom, którzy na skutek bankructwa firmy skupowej nie mogą dostać zapłaty za dostarczone zboże, mięso, owoce, warzywa lub inne produkty.

Reklama

Takie deklaracje składali przedstawiciele ministerstwa rolnictwa, które przygotowało założenia do projektu ustawy. Nie wiadomo jednak jeszcze, kiedy dokument trafi pod obrady rządu.

Rolnicy muszą więc uzbroić się w cierpliwość i poczekać na ustawę, która da im szansę na odzyskanie przynajmniej części należności - z zastrzeżeniem, że będzie to dotyczyło tylko tych długów, jakie firmy skupowe będą miały po wejściu w życie przepisów powołujących Fundusz.

Fundusz Gwarantowanych Świadczeń za Sprzedane Produkty Rolne nie będzie finansowany z budżetu państwa. Wiceminister rolnictwa Kazimierz Plocke podkreśla, że obowiązek płacenia składek zostanie nałożony na firmy skupowe. - Składka ma być określona na poziomie 0,1 proc. wartości transakcji - mówi Plocke.

Dowiedz się więcej na temat: rolników | Ministerstwo Rolnictwa | rolnictwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »