Nieznany numer może zadzwonić do ciebie. Zapytają o abonament i wypłatę

Abonament, a może karta? Bez względu na sposób opłacania telefonu, o każdej porze dnia może zatelefonować nieznany numer. I to nie jeden raz. Po odebraniu od razu można usłyszeć szereg pytań, w tym takie o wiek i pieniądze. Kto i dlaczego dzwoni?

  • Posiadacze telefonów niezależnie od sposobu ich opłacana mogą otrzymać połączenie od nieznanego numeru.
  • Po odebraniu jedno z pierwszych pytań będzie tym o abonament.
  • To dzwonić będzie ankieter, który poprosi o ocenę usług operatora komórkowego.

"Abonament czy karta?" - to pytanie podstawowe przy wyborze telefonu, chodzi w końcu o opłatę za dostęp do usług operatora komórkowego. Kwestia ta może być kluczowa także, gdy zadzwoni nieznany numer. Połącznie może przydarzyć się każdemu, a jedno z pierwszych pytań będzie o to czy płacimy abonament, czy korzystamy z telefonu na kartę.

Reklama

Abonament czy telefon na kartę? Nieznany numer zadzwoni z pytaniem

Nieznany numer, który zadzwoni, to pracujący zwykle w call center ankieter. Badanie rynku teleoperatorów jest jednym z najczęstszych badań wykonywanych przez firmy zajmujące się ankietami. Z tymi samymi pytaniami nieznany numer może do nas zadzwonić nawet kilka razy w ciągu kilku miesięcy.

Na samym początku rozmowy ankieter zwykle wygłasza formułkę, że rozmowa jest nagrywana, a badanie potrwa 8 - 10 minut. Jeśli wyrazimy zgodę, zacznie się przepytywanie. W trakcie rozmowy padną liczne pytania, a jednym z pierwszych będzie to, jak opłacamy telefon - czy opłacamy abonament, czy może płacimy za doładowania.

Ankieta z nieznanym numerem. Zapyta o abonament, potem o zarobki

W trakcie rozmowy kilka razy trzeba wskazać odpowiedzi w formie oceny. Zazwyczaj ankieterzy wskazują, że do wyboru mamy 5-stopniową skalę i są to:

  1. bardzo źle,
  2. źle,
  3. średnio,
  4. dobrze,
  5. bardzo dobrze.

W zależności od pytania wartości mogą się zmieniać. I tak w wypadku pytań dotyczących częstotliwości odpowiadamy, że z czegoś korzystamy średnio, często lub wcale. O wszelkich warunkach udzielanych odpowiedzi będziemy informowani przez ankietera na bieżąco.

Ankietę zakończy pytanie o dane i pieniądze. Możemy wyrazić zgodę, ale nie musimy

Na końcu ankiety będziemy musieli udzielić odpowiedzi dotyczących naszych danych. Nie są to jednak pytania o dane wrażliwe, a jedynie ogólne informacje: wiek, płeć, miejsce zamieszkania zarobki.

W trakcie niektórych ankiet pojawia oferta zarobienia pieniędzy. Ankieterzy proponują bowiem czasami dostęp do platformy badawczej, gdzie można odpowiadać na pytania, a w zamian otrzymywać niewielkie sumy za aktywny udział w badaniach. W tym celu potrzebny jest adres e-mail, by przyznać dostęp. Na nic nie trzeba jednak się godzić, ponieważ udział jest w pełni dobrowolny.

Przemysław Terlecki

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: abonament | nieznany numer | pieniądze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »