Reklama

Nikkei trzeci raz z rzędu zakończył dzień spadkiem wartości

Dzisiejsze notowania na rynku japońskim zakończyły się trzecim z rzędu spadkiem indeksu Nikkei225. Zamknął się on na poziomie 10452,71 pkt., czyli o 1,19 proc., lub 126 pkt. poniżej zamknięcia z dnia poprzedniego.

Zdaniem agencji Reutersa, wpływ na to miała kontynuacja siłowych rozwiązań na Bliskim Wschodzie oraz wzrost cen ropy naftowej. W trakcie popołudniowych notowań (czasu lokalnego) wyprzedaż akcji się wzmogła. Jak podaje agencja, obrót wyniósł 2,6 mld akcji. W tym samym czasie wyceny eksporterów spadły, gdyż jen wyznaczył najwyższy poziom notowań względem dolara w ostatnich dwóch tygodniach. W ubiegłym tygodniu rosło zaangażowanie inwestorów zagranicznych, a zakupy opiewały na 7,5 mld dolarów. Wczoraj Reuters donosił o drugim z rzędu spadku indeksu w związku z wycofywaniem się uczestników rynków z aktywów ryzykownych, co owocowało zamknięciem Nikkei na poziomie 10579,1 pkt.

Reklama

Zawieszenie możliwości handlu dla Deutsche Bank na rynku w Korei Południowej

Możliwość handlu na rynku w Korei Południowej przez Deutsche Bank została zawieszona na sześć miesięcy. Lokalny regulator rynku wydał taka decyzję, gdyż ujawniono, że bank dokonał manipulacji kursami na rynku finansowym.

Komisja Usług Finansowych po tym, jak indeks Kospi 11 listopada spadł o prawie 3 proc. gdyż Deutsche Bank sprzedał akcje za 2,4 bln wonów (1,3 mld funtów). Agencja AFP cytuje przedstawiciela banku: "Sprawa dotyczy szczególnego wycinka naszej działalności w Korei Południowej i nie ma problemu z pozostałymi naszymi aktywnościami". W trakcie dzisiejszych notowań wycena banku na rynku we Frankfurcie spadła o 0,4 proc. Pięciu wysokich rangą pracowników banku było przesłuchiwanych w sprawie wyprzedaży na końcu sesji.

City Index

Niniejszy materiał, w żadnym przypadku nie może być traktowany jako wydana przez City Index Limited oraz City Index Limited Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Oddział w Polsce (razem zwane "City Index") rekomendacja lub oferta sprzedaży lub jako rekomendacja lub też zachęcenie do kupna jakiekolwiek papieru wartościowego lub innego instrumentu finansowego. Ponadto fakt dystrybucji niniejszego materiału lub opieranie swojej aktywności na niniejszym materiale nie mogą być rozumiane jako zawarcie jakiejkolwiek umowy czy wejście w jakąkolwiek inną relację. Niniejszy materiał nie jest osobistą rekomendacją. Powinieneś zasięgnąć niezależnej porady, czy spekulowanie na jakimkolwiek z wymienionych w materiale rynku jest dla Ciebie odpowiednie oraz czy Twoja zdolność do oszacowania związanego ryzyka w tym zakresie jest właściwa. Ponadto w przypadku wątpliwości należy zasięgnąć niezależnej porady w zakresie Twojej sytuacji podatkowej oraz podatkowych i księgowych charakterystyk lub konsekwencji każdej z transakcji. City Index nie gwarantuje oraz nie stanowi, iż niniejszy materiał jest właściwy, kompletny, nie wprowadza w błąd lub iż odpowiada celowi, do którego był przeznaczony. City Index nie gwarantuje również oraz nie stanowi, iż na zapisach niniejszego materiału powinno się opierać jakiekolwiek działania. City Index może z uwagi na zwykły rodzaj prowadzenia swojej działalności utrzymywać pozycje w aktywach wskazanych w niniejszym materiale. Kontrakty na różnicę ("CFD") są wysoce ryzykowne dla Twojego kapitału, ponieważ straty mogą przewyższyć początkowe nakłady. Dlatego też, CFD mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Upewnij się, że rozumiesz związane z nimi ryzyka i jeżeli jest to konieczne zasięgnij niezależnej porady. Informacje o produktach City Index znajdują się na stronie www.cityindex.eu/pl. City Index świadczy usługi w zakresie CFD. Jest uprawniony i nadzorowany przez Urząd Nadzoru Finansowego (FSA). Nr rejestru FSA: 113942. City Index Limited jest podmiotem zarejestrowanym w Anglii i Walii pod numerem: 1761813 z siedzibą w Park House, 16 Finsbury Circus, Londyn, EC2M 6XB.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »