Reklama

Nowy cennik nie od października

Prezes URE Marek Woszczyk poinformował w rozmowie z PAP, że nie jest prawdopodobne, aby postępowanie w sprawie nowej taryfy PGNiG zakończyło się w takim terminie, by nowy cennik mógł wejść w życie od 1 października tego roku.

Obecne taryfy gazowe obowiązują do końca września 2013 roku. "Nie wydaje się prawdopodobne, że postępowanie taryfowe dla PGNiG zakończy się w terminie, który pozwoli nowemu cennikowi wejść w życie od 1 października" - powiedział PAP Woszczyk. "Stan rozpatrywania wniosku nie pozwala mi również powiedzieć, jaki może być kierunek zakończenia tego postępowania" - dodał. Prezes URE tłumaczył, że obecne postępowanie jest szczególnie skomplikowane.

Reklama

"Sprawa jest skomplikowana szczególnie ze względu na nowe reguły cenotwórcze, które osobiście oceniam dobrze, bo wymuszają konkurencję na rynku" - wyjaśnił Woszczyk. "Zmieniły się także zasady taryfowania i muszę rozpatrując wniosek zadbać szczególnie o interesy najmniejszych odbiorców" - dodał. Wcześniej regulator informował, że chce, by nowa taryfa Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa obowiązywała przez rok.

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki Marek Woszczyk poinformował, że kolejne etapy uwalniania rynku gazowego będą uzależnione od efektów, jakie przyniesie pierwszy etap, w ramach którego 32 odbiorców będzie mogło kontraktować się poza taryfą. Nie obawia się on jednak, by zagrożone było wprowadzenie 40% obliga w 2014 roku. Nie spodziewa się on także, by liberalizacja rynku doprowadziła do niekontrolowanego wzrostu cen gazu. Woszczyk dodał, że w przyszłym roku z regulacji cen zwolnionych powinno zostać ponad 300 podmiotów.

Dowiedz się więcej na temat: PAP | URE | Marek | ceny gazu | nowym

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »