Nowy, unikatowy sposób podróżowania między polskimi miastami

Dzisiaj nastąpiło wprowadzenie na polski rynek nowych międzymiastowych i ekspresowych linii autokarowych. Atrakcyjne ceny za przejazd rozpoczynają się od 1 zł plus 1 zł opłaty za rezerwację. Souter Holdings Poland (PolskiBus.com) oferuje osiem nowych krajowych i międzynarodowych połączeń z centrum Warszawy. Nowy przewoźnik obsługuje 16 miast w Polsce oraz cztery europejskie stolice: Berlin, Bratysławę, Pragę i Wiedeń.

Do prężnie rozwijających się europejskich przewoźników autokarowych dołączył Souter Holdings Poland ze swoją innowacyjną usługą międzymiastowych, ekspresowych przewozów autokarowych, świadczoną pod marką PolskiBus.com, oferując klientom możliwość szybkiej i komfortowej podróży w niezwykle niskiej cenie.

Szybkie, nowoczesne i klimatyzowane autokary zabiorą pasażerów w ekspresową podróż po Polsce oraz Europie Środkowej w atrakcyjnych cenach już od 1 zł plus 1 zł opłaty za rezerwację. Pasażerowie, podróżujący w niezwykle wygodnych uchylnych fotelach, będą mogli skorzystać z darmowej usługi wi-fi, a także przewieźć swój bagaż bez dodatkowych opłat.

Reklama

Osiem nowych tras obsługiwanych przez PolskiBus.com połączy 16 polskich miast oraz cztery europejskie stolice: Berlin, Bratysławę, Pragę i Wiedeń z hubem w Warszawie.

- Wierzę, że ludzie różnych zawodów, grup wiekowych i pozycji społecznych będą podróżować autokarami PolskiBus.com - mówi Brian Souter, prezes Souter Holdings Poland. - Nasze doświadczenia zebrane w Wielkiej Brytanii, USA i Kanadzie pokazują, że również biznesmeni, obok studentów i seniorów, będą naszymi pasażerami. Jestem pewien, że wielu z nich zostawi swoje samochody pod domem i wybierze komfortowy autokar. Nasi pasażerowie po prostu dostrzegą korzyści płynące z wyboru autokarów PolskiBus.com.

Nowe przedsięwzięcie PolskiBus.com stworzy także około 100 nowych miejsc pracy w Warszawie i całej Polsce.

Mierzące 14,5 metra długości, nowe, luksusowe autokary PolskiBus.com, z których każdy może przewieźć 70 pasażerów na miejscach siedzących, zostały wyprodukowane według najwyższych europejskich standardów. Zostały one wyposażone m.in. w uchylne, skórzane siedzenia, dostęp do gniazdek z możliwością ładowania laptopów i telefonów komórkowych, darmowe wi-fi, klimatyzację, a także toaletę. Autokary są przystosowane do przewozu niepełnosprawnych oraz mają jedne z najbardziej ekologicznych w Europie silniki o niskiej emisji dwutlenku węgla.

- Korzystanie z usług PolskiBus.com jest bardzo łatwe - mówi Piotr Bezulski, dyrektor zarządzający Souter Holdings Poland. Nasza strona internetowa jest bezpieczna i prosta w obsłudze. W każdej chwili, nawet nie wychodząc z domu, można w łatwy sposób przez internet wyszukać połączenie i zarezerwować bilet. Dokładnie tak samo, jak przelot samolotem czy wakacje. Co najlepsze, można podróżować w komfortowych warunkach już od 1 zł plus 1 zł opłaty za rezerwację.

Dzięki niezawodnej ofercie wygodnych podróży międzymiastowych z przystankami zlokalizowanymi w centrum miast, bez ukrytych opłat za bagaż, PolskiBus.com staje się alternatywą dla podróży samolotami, pociągami, czy samochodami. Już od dziś można rezerwować bilety przez stronę www.PolskiBus.com na przejazdy autokarami, które rozpoczną się 18 czerwca za cenę już od 1 zł plus 1 zł opłaty za rezerwację.

PolskiBus.com - nowoczesne, unikalne rozwiązania dla transportu publicznego

Klienci idą tam, gdzie czeka ich ciepłe przyjęcie i zostają z tymi, którzy potrafią o nich zadbać. Konsumenci usług transportowych w żaden sposób nie odstają od tej reguły, dlatego PolskiBus.com realizuje filozofię łączenia doskonałej jakości usług i pasji dążenia do zaspokajania potrzeb klientów z wyjątkową, elastyczną ofertą cenową, oferując najwyższej jakości usługę już od 1 zł plus 1 zł opłaty za rezerwację.

Mechanizm działania PolskiBus.com oparty jest na niezwykle udanym i szybko rozwijającym się biznesowym modelu usług transportowych, który wprowadzono już w Wielkiej Brytanii, USA i Kanadzie. PolskiBus.com jest jednak pierwszym tego typu przedsięwzięciem w Polsce i w całej Europie kontynentalnej.

W innych krajach, szczególnie w USA, zaobserwowaliśmy, że wprowadzenie regularnych, wysokiej jakości międzymiastowych przewozów autokarowych może ożywić rynek transportu publicznego, a także zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza i zagęszczenie ruchu - mówi Roger Bowker, Dyrektor Generalny Souter Holdings Poland. Wspólnie z Brian'em wprowadzaliśmy usługi przewozów pasażerskich pod nazwą Megabus.com w USA, gdzie przedsięwzięcie przyniosło nadzwyczajny sukces. W naszej opinii Polska, w której mieszka ponad 38 milionów coraz bardziej mobilnych osób, jest doskonałym europejskim rynkiem, gotowym do wprowadzenia podobnego biznesu.

PolskiBus.com ma elastyczną tabelę opłat. Bilety można kupić wyłącznie poprzez stronę internetową, www.PolskiBus.com, co oznacza brak konieczności ustawiania się i czekania w kolejkach do kas biletowych. Zamiast tego bilet można zarezerwować w komfortowych warunkach domowego, bądź biurowego zacisza, albo też skorzystać z kafejki internetowej, biblioteki publicznej lub komputera na uczelni.

Ceny biletów na trasy obsługiwane przez PolskiBus.com zaczynają się już od 1 zł plus 1 zł opłaty za rezerwację bez ukrytych opłat za bagaż czy usługę Wi-Fi. Ogólna zasada mówi, że im wcześniej zakupiony bilet tym większa szansa na prawdziwie okazyjną podróż.

System rezerwacji internetowej jest bardzo wygodny. Wystarczy jedynie komputer z dostępem do Internetu, aby przez 24 godziny na dobę móc wyszukiwać interesujące trasy i rezerwować bilety - mówi Brian Souter, Prezes Zarządu Souter Holdings Poland - takie rozwiązanie pozwala nam utrzymać niskie ceny, oferując jednocześnie niezawodne, wysokiej jakości usługi przewozowe nowoczesnymi i świetnie wyposażonymi autokarami.

PolskiBus.com: Przez całą Polskę i Europę Środkową

Osiemch tras obsługiwanych przez PolskiBus.com, mających swój początek w Warszawie połączy 16 polskich miast oraz 4 europejskie stolice: Berlin, Bratysławę, Pragę i Wiedeń:

1.	Warszawa        Metro Wilanowska 14, ul. Puławska 145                      
2.	Białystok        Dworzec PKS, ul. Boh. Monte Cassino
3.	Bydgoszcz        Jagiellońska 81 przystanek komunikacji miejskiej, ul. Jagiellońska 81
4.	Częstochowa       Dworzec PKS, Aleja Wolności 45
5.	Gdańsk         Dworzec PKS ul. 3 Maja; 
                Hala Olivia, Al. Grunwaldzka; 
                Oliwa pętla tramwajowa, Al. Grunwaldzka
6.	Katowice        Dworzec PKS, ul. Piotra Skargi 1
7.	Kielce         Dworzec PKS, ul. Czarnowska 12
8.	Kraków         Regionalny Dworzec Autobusowy, ul. Bosacka 18
9.	Lublin         Dworzec PKS, Al. 1000-lecia 6
10.	Łódź          Dworzec Autobusowy Łódź Kaliska, ul. Włókniarzy
11.	Ostróda         Dworzec PKS, ul. Słowackiego 10
12.	Piła          Dworzec PKS, ul. Kwiatowa 18
13.	Poznań         Dworzec Komunikacji Miejskiej Górczyn, ul. Zgoda
14.	Szczecin        Dworcowa przystanek, ul. Nabrzeże Wieleckie
15.	Toruń          Dworzec Autobusowy, ul. Dąbrowskiego 8-24
16.	Wrocław         Dworzec POLBUS-PKS, ul. Sucha 1-11
17.	Berlin         Zentraler Omnibusbahnhof (ZOB), Messedamm 8
18.	Bratysława       Autobusová stanica, Mlynské Nivy 31
19.	Praga          Ústřední autobusové nádraží (ÚAN) Florenc
20.   Wiedeń         ÖBB-Postbus, Südtirolerplatz

Sybko, tanio, komfortowo

PolskiBus.com oferuje pasażerom wyjątkowo atrakcyjne ceny zaczynające się już od 1 zł plus 1 zł opłaty za rezerwację. Nie oznacza to jednak rezygnacji z wysokiej jakości usług, ani komfortu jazdy. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji najnowocześniejsze w Europie pojazdy przyjazne dla środowiska, prowadzone przez doświadczonych kierowców. Każdy z nich wyposażony został w klimatyzację, komfortowe, skórzane siedzenia, pasy bezpieczeństwa, toaletę i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

PolskiBus.com obsługuje ekspresowe trasy między miastami, z docelowymi przystankami w centrum miast. Liczba przystanków po drodze jest ograniczona do minimum. Pasażerowie powinni jedynie wygodnie usiąść, zrelaksować się i cieszyć podróżą w komfortowych warunkach dzięki klimatyzacji, darmowemu dostępowi Wi-Fi i możliwością naładowania laptopów i telefonów komórkowych poprzez darmowe gniazdka elektryczne.

* Ceny mogą ulec zmianie o 1zł, w zależności od opłat za rezerwację.

Souter Holdings Polska

Jest nowym przedsięwzięciem transportowym firmy Souter Investments.

Souter Investments

Jest prywatnym, rodzinnym funduszem inwestycyjnym należącym do szkockiego przedsiębiorcy transportowego, Briana Soutera. Fundusz ma szeroki portfel aktywów składający się głównie z akcji spółek, publicznych funduszy inwestycyjnych oraz udziałów w prywatnych firmach. Portfel inwestycyjny Souter Investments obejmuje firmy związane z transportem, dobrami luksusowymi, usługami, infrastrukturą, finansami, ochroną zdrowia, biopaliwami, energią elektryczną, a także sektorem ochrony środowiska. Łączny obrót tych firm sięga 5, 85 miliarda złotych, a zatrudnienie ok. 7 tysięcy osób na całym świecie. Inwestycje transportowe obejmują większościowe udziały, a także Auckland - firmy zajmującej się przewozem promowym, należącej do Fullers Group. Wymienione firmy przewożą rocznie ponad 12,5 miliona pasażerów dwóch firm autobusowych oferujących usługi transportu miejskiego w Nowej Zelandii - Howick i Eastern Buses oraz Manna - usługi Autokarowe i obsługują 270 autobusów i 15 promów. Souter Investments w ostatnim czasie weszło w skład konsorcjum, które nabyło Istanbul Deniz Otobusleri A.S. ("IDO") - turecką firmę zajmującą się transportem morskim. Obsługuje ona 52 promy i przewozi przez Bosfor ponad 50 milionów pasażerów rocznie. Aktywność w sektorze transportowym obejmuje także inwestycje związane z Argent Energy, firmą, która działa w Wielkiej Brytanii jako największy zakład przekształcania odpadów i pozostałości na biopaliwa, a także z Alexander Dennis, największym brytyjskim producentem autobusów i autokarów, którego produkty eksploatowane są w 30 krajach. Firma jest także wiodącym w Europie dostawcą autobusów z napędem hybrydowym. Inne powszechnie znane inwestycje, które można by wymienić, to firma Sunseeker International budująca luksusowe jachty motorowe, brytyjska firma ubezpieczeniowa Esure oraz portal internetowy służący do porównywania cen gocompare.com. W Polsce, Souter Investments postawił na szybko rozwijające się centra zdrowia i fitness - Pure.

Brian Souter

Jest dyrektorem generalnym i współzałożycielem Stagecoach Group plc, jednej z wiodących, międzynarodowych grup operujących w sektorze transportu publicznego w Wielkiej Brytanii, USA i Kanadzie. Firma zatrudnia ponad 35 tysięcy osób i prowadzi przewozy autobusowe, autokarowe, tramwajowe oraz kolejowe. Ponadto Brian Souter i jego żona Betty Souter założyli organizację charytatywną Souter Trust. Organizacja ta zajmuje się w Wielkiej Brytanii, duchowym wspieraniem osób cierpiących i wymagających pomocy. W ciągu ostatnich trzech lat organizacja przyznała ponad 2700 dotacji o łącznej wartości ponad 20 milionów funtów (ok. 90 milionów zł).

Informacja prasowa
Dowiedz się więcej na temat: PolskiBus.com | Polskie | Polska | polski rynek | polskie miasta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »