Pandora Media zebrała 234,9 mln dolarów w ofercie publicznej 14,7 mln akcji

Pandora Media sprzedała 14,7 mln akcji w ramach oferty publicznej po 16 dolarów za sztukę. W rezultacie spółka zebrała z rynku ponad 234 mln dolarów i zamierza teraz wejść na NYSE. Spółka opisuje siebie jako "lidera radia internetowego w USA".

Pandora Media sprzedała 14,7 mln akcji w ramach oferty publicznej  po 16 dolarów za sztukę. W rezultacie spółka zebrała z rynku ponad 234 mln dolarów i zamierza teraz wejść na NYSE. Spółka opisuje siebie jako "lidera radia internetowego w USA".

Spółka poinformowała, że 8,7 mln akcji z oferty pochodziło od dotychczasowych akcjonariuszy, a około 6 mln to emisja nowych akcji. Pandora Media zwróciła uwagę, że środki pochodzące ze sprzedaży udziałów dotychczasowych akcjonariuszy nie będą przeznaczone dla spółki. Gwarantom emisji zagwarantowano opcję zakupu dodatkowych 2,2 mln akcji. Popyt na akcje spółek technologicznych wsparł ofertę Pandory.

Bloomberg przypomina udane debiuty Yandex i LinkedIn, które pozwoliły zarobić 55 proc. w trakcie pierwszego dnia notowań.

Problemy z długiem Grecji obciążają notowania w Europie

Ceny akcji w Europie dziś spadały w związku z tym, że ministrowie finansów nie są w stanie znaleźć odpowiedniego rozwiązania dla kryzysu długu greckiego. ECB jest przeciwko włączeniu inwestorów prywatnych do programu wsparcia dla Grecji, za czym opowiadają się Niemcy. Na bazie tego, agencja S&P obniżyła rating dla Grecji. Rynki akcji w Europie negatywnie zareagowały na informację o braku porozumienia w sprawie wsparcia Grecji w czasie wczorajszego szczytu.

Reklama

Niemiecki DAX tracił na wartości 0,37 proc., a FTSE100 0,22 proc. W tym samym czasie francuski CAC-40 spadał o 0,31 proc. W kontekście tych targów na ulicach Aten odbywają się demonstracje Greków przeciwko propozycjom oszczędnościowym, jakie przedstawia rząd George Papandreou, w których głównym elementem są redukcje wydatków publicznych.

Spadają wyceny banków z indeksu FTSE100 w związku z oczekiwaną przemową Osborna

Wycena banków będących składnikami indeksu FTSE100 spadały dziś rano w związku z antycypacją wystąpienia George'a Osborne'a. Oczekuje się, że w wystąpieniu Osborna będzie poruszony wątek konieczności podziału banków w związku z wprowadzaną reformą systemu usług finansowych. W związku z tym banki należały do najsłabszych spółek z indeksu FTSE100. Cena Barclays spadała o 2,16 proc. a RBS o 1,76 proc.

Jednak przecenie poddawały się także pozostałe spółki bankowe. I tak HSBC Holdings oraz Lloyds Banking Group traciły po 1,14 proc. Osoba zbliżona do rządu stwierdziła: "Te zmiany sprawią, że działalność banków będzie bezpieczniejsza. Rząd przygotował regulatorowi rynku listę pytań, które nie były postawione przed kryzysem i teraz jest dobry czas, by na nie odpowiedzieć".

Spada wartość funta, a rośnie liczba wniosków o zasiłek

Podczas gdy spada stopa bezrobocia, w Wielkiej Brytanii wzrosła liczba osób ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych. W trakcie trzech miesięcy do kwietnia, stopa bezrobocia spadła o 0,3 proc. Jednak między kwietniem, a majem liczba ubiegających się o zasiłek wzrosła o 19600 osób.

To sprawia, że ogólna liczna osób otrzymująca wsparcie dla bezrobotnych wyniosła 1,49 mln osób. Po tej wiadomości Reuters odnotował spadek wartości funta. Brytyjska waluta straciła na wartości 0,5 proc. względem dolara osiągając poziom 1,6286. Euro wzrosło o 15 pipsów do 88,00p.

Wcześniej wartość wspólnej waluty spadła do 87,74p, czyli najniższego poziomu od dwóch tygodni, w związku z przeciąganiem się procesu rozwiązania kryzysu greckiego długu. Agencja Moody's ogłosiła, że trzy grupy bankowe (Societe Generale, Credit Agricole i BNP Paribas) mogą być potencjalnie przedmiotem obniżenia ratingu, co także negatywnie wpłynęło na wartość euro do funta przed danymi z rynku pracy.

Niniejszy materiał, w żadnym przypadku nie może być traktowany jako wydana przez City Index Limited oraz City Index Limited Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Oddział w Polsce (razem zwane "City Index") rekomendacja lub oferta sprzedaży lub jako rekomendacja lub też zachęcenie do kupna jakiekolwiek papieru wartościowego lub innego instrumentu finansowego. Ponadto fakt dystrybucji niniejszego materiału lub opieranie swojej aktywności na niniejszym materiale nie mogą być rozumiane jako zawarcie jakiejkolwiek umowy czy wejście w jakąkolwiek inną relację. Niniejszy materiał nie jest osobistą rekomendacją. Powinieneś zasięgnąć niezależnej porady, czy spekulowanie na jakimkolwiek z wymienionych w materiale rynku jest dla Ciebie odpowiednie oraz czy Twoja zdolność do oszacowania związanego ryzyka w tym zakresie jest właściwa. Ponadto w przypadku wątpliwości należy zasięgnąć niezależnej porady w zakresie Twojej sytuacji podatkowej oraz podatkowych i księgowych charakterystyk lub konsekwencji każdej z transakcji. City Index nie gwarantuje oraz nie stanowi, iż niniejszy materiał jest właściwy, kompletny, nie wprowadza w błąd lub iż odpowiada celowi, do którego był przeznaczony. City Index nie gwarantuje również oraz nie stanowi, iż na zapisach niniejszego materiału powinno się opierać jakiekolwiek działania. City Index może z uwagi na zwykły rodzaj prowadzenia swojej działalności utrzymywać pozycje w aktywach wskazanych w niniejszym materiale. Kontrakty na różnicę ("CFD") są wysoce ryzykowne dla Twojego kapitału, ponieważ straty mogą przewyższyć początkowe nakłady. Dlatego też, CFD mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Upewnij się, że rozumiesz związane z nimi ryzyka i jeżeli jest to konieczne zasięgnij niezależnej porady. Informacje o produktach City Index znajdują się na stronie www.cityindex.eu/pl. City Index świadczy usługi w zakresie CFD. Jest uprawniony i nadzorowany przez Urząd Nadzoru Finansowego (FSA). Nr rejestru FSA: 113942. City Index Limited jest podmiotem zarejestrowanym w Anglii i Walii pod numerem: 1761813 z siedzibą w Park House, 16 Finsbury Circus, Londyn, EC2M 6XB.

City Index / o. w Polsce
Dowiedz się więcej na temat: Pandora
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »