PFR inwestuje w wiodącego producenta armatek śnieżnych

Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR) obejmie 45 proc. udziałów w kapitale zakładowym Spółki Supersnow SA - wiodącego producenta armatek śnieżnych oraz systemów naśnieżania stoków narciarskich z Podhala - poinformował w poniedziałek PFR

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Środki pozyskane w ramach transakcji mają być przeznaczone przez Supersnow na dalszy rozwój innowacyjnych produktów oraz kontynuację dynamicznej ekspansji na rynkach zagranicznych.

- Supersnow to kolejna po Polskich Kolejach Linowych inwestycja w obszarze rozwoju infrastruktury sportowej i turystycznej. To innowacyjna spółka posiadająca własną technologię oraz ambitne plany ekspansji zagranicznej, które będziemy wspierać w najbliższych latach - przekazał w komunikacie prezes zarządu PFR Paweł Bory.

Reklama

W 2015 roku powstała fabryka w Maniowach

Supersnow SA jest jednym z trzech w Europie oraz pięciu na świecie wiodących producentów armatek śnieżnych oraz kompleksowych systemów naśnieżania stoków narciarskich, sprzedającym swoje produkty w ponad 20 krajach.

- Mając na uwadze unikalne przewagi konkurencyjne naszych produktów, które przez ostatnie lata zyskiwały uznanie kolejnych ośrodków narciarskich w Europie, jestem przekonany, że dołączenie do struktury akcjonariatu tak renomowanego i silnego kapitałowo partnera, jakim jest PFR, rozpoczyna dla SUPERSNOW nowy etap rozwoju na światowych rynkach. Dobry produkt w połączeniu z silną bazą kapitałową, wsparty naszym wieloletnim doświadczeniem branżowym, pozwala patrzeć w przyszłość z dużym optymizmem - powiedział akcjonariusz i Przewodniczący Rady Nadzorczej SUPERSNOW Damian Piotr Dziubasik.

Supersnow powstała w 2000 r. a 15 lat później otwarto nowoczesną fabrykę urządzeń naśnieżających w Maniowach w pow. nowotarskim. Rocznie w tej fabryce powstaje tysiąc armatek śnieżnych. W ciągu ostatnich kilku lat, w celu wzmocnienia rozwoju biznesu na rynkach eksportowych, Spółka utworzyła dwa podmioty zależne - Supersnow GMBH posiadające nowoczesne centrum serwisowo-dystrybucyjne w Roppen w austriackim Tyrolu oraz Supersnow SRL Sibiu w Rumuni. Firma zatrudnia ponad 140 osób.

Wydajność to 1000 armatek w ciągu roku!

Polski Fundusz Rozwoju jest spółką Skarbu Państwa. PFR pełni rolę inwestora kapitałowego w celu długoterminowego finansowania dla rentownych projektów, realizowanych w sektorach energetyki, węglowodorów, transportu, infrastruktury samorządowej, infrastruktury przemysłowej oraz infrastruktury telekomunikacyjnej. W 2018 r. PFR odkupił akcje Polskich Kolei Linowych stając się właścicielem m.in. kolejki linowej na Kasprowy Wierch.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: PFR | armatki śnieżne | Supersnow

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »