Reklama

Polak prezesem Philip Morris Polska i Kraje Bałtyckie

Michał Mierzejewski został prezesem Zarządu i Dyrektorem Zarządzającym Philip Morris Polska i Kraje Bałtyckie. Zastąpił Edvinasa Katiliusa, który objął stanowisko Wiceprezydenta Strefy Wolnocłowej PMI (Duty Free) z siedzibą w Lozannie (Szwajcaria).

Michał Mierzejewski związany jest z Philip Morris od 2004 roku, w 2008 roku wszedł do Zarządu Spółki i objął równocześnie stanowisko Dyrektora ds. Korporacyjnych na Polskę. W 2013 roku obszar ten poszerzono o Kraje Bałtyckie.

"Philip Morris wprowadzając produkty o potencjale obniżonej szkodliwości przechodzi największą transformację w swojej historii. Moim celem jest przekonanie pełnoletnich palaczy do zamiany tradycyjnych papierosów na produkty takie jak IQOS, które wydzielają średnio 90-95% mniej szkodliwych substancji niż papierosy.

Zrobimy wszystko, aby w ciągu najbliższej dekady zdecydowana większość palaczy w Polsce zamieniła papierosy na produkty potencjalnie mniej szkodliwe, a w 2030 r. widok osoby z papierosem był tak rzadki, jak dzisiaj osób palących fajkę. Wierzę, że jest to jak najbardziej realne, ponieważ przez ok. 20 lat paliłem dwie paczki dziennie, a od kilku miesięcy korzystam wyłącznie z IQOS-a" - powiedział Michał Mierzejewski. "Philip Morris zapoczątkował największą w historii branży rewolucję opartą na innowacjach i badaniach naukowych.

Reklama

Chcemy, aby Polska dalej miała w niej znaczący udział. Rynek wyrobów konwencjonalnych jest wciąż głównym elementem naszej działalności, ale to z produktami bezdymnymi pragniemy związać przyszłość firmy i branży" - dodał nowy prezes.

Michał Mierzejewski jest jednym z najbardziej doświadczonych Dyrektorów ds. Korporacyjnych w globalnych strukturach Philip Morris International. Ceni skuteczność, wyróżnia go umiejętność znajdowania innowacyjnych rozwiązań w różnych aspektach biznesowych oraz zaangażowanie w rozwój swoich współpracowników. Ma analityczny sposób myślenia, szeroką perspektywę i świetnie rozumie potrzeby zmieniającej się branży, co czyni go idealnym liderem na czas transformacji firmy.

Philip Morris w Polsce

Philip Morris jest największą firmą tytoniową w Polsce, z udziałem w rynku sprzedaży papierosów wynoszącym ok. 40,4% (źródło: Philip Morris za Nielsen - Panel Handlu Detalicznego, Cała Polska jako suma rynków: Hipermarkety, Supermarkety, Dyskonty, Sklepy spożywcze, Stacje Benzynowe, Kioski, Sklepy Winno-cukiernicze, Sklepy Tytoniowe; sprzedaż wolumenowa w sztukach w okresie I 2016 - XII 2016 w kategorii papierosów) oraz jednym z największych pracodawców, zatrudniającym ponad 3000 pracowników na terenie całego kraju.

W skład grupy wchodzi spółka odpowiadająca za sprzedaż, marketing i dystrybucję produktów, nowoczesne centrum produkcyjne, firma odpowiedzialna za kontraktowanie i skup liści tytoniu oraz Europejskie Centrum Usług Wspólnych w Krakowie. Centrum zapewnia wsparcie i obsługę z zakresu finansów, IT, HR i procesów zakupowych dla większości naszych spółek w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Firma współpracuje z ok. 2000 polskich plantatorów tytoniu. Fabryka

Philip Morris w Krakowie jest największym centrum produkcyjnym PMI w Europie i jednym z najnowocześniejszych i największych na świecie. Na przestrzeni ostatnich 10-ciu lat wielkość produkcji papierosów w fabryce wzrosła z 30 mld do ponad 60 mld sztuk papierosów rocznie i dalej się zwiększa. Obecnie ok. 70 proc. produkcji krakowskiej fabryki trafia na eksport. Produkty z Krakowa sprzedawane są na ponad 70 rynkach na całym świecie, również na tych najbardziej wymagających pod względem jakości. Do tej pory Philip Morris zainwestował w Polsce ponad 700 mln USD. Philip Morris w Polsce czterokrotnie został uhonorowany tytułem Top Employer Polska i Top Employer Europe.

Philip Morris International Inc.

Philip Morris International Inc. (PMI) to światowy lider branży tytoniowej, właściciel sześciu z piętnastu najlepszych międzynarodowych marek, w tym Marlboro - najpopularniejszej marki papierosów na świecie. Produkty PMI sprzedawane są w ponad 180 krajach. Ponadto, PMI angażuje się w rozwój i komercjalizację gamy produktów o potencjale do zmniejszania indywidualnego ryzyka i szkodliwości dla społeczeństwa w porównaniu z tradycyjnymi papierosami (produktów o obniżonym ryzyku). Jednym z takich produktów jest IQOS, który w Polsce dostępny jest od kwietnia br. Poza IQOS oferta PMI i spółek zależnych w zakresie produktów bezdymnych obejmuje także e-papierosy marki MESH i Vivid.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »