Reklama

Polska jest wicemistrzem Europy w przyciąganiu kapitału

Z raportu "Atrakcyjność inwestycyjna Europy", przygotowanego przez firmę doradczą Ernst & Young, wynika, że w ciągu najbliższych trzech lat nasz kraj będzie po Niemczech drugim najbardziej atrakcyjnym w Europie miejscem do lokowania inwestycji. Wyprzedziliśmy takie potęgi jak Wielka Brytania, Francja czy Rosja, które w minionych latach znajdowały się na wyższych pozycjach niż Polska.

Jak podkreślił Paweł Tynel z Ernst & Young, poza stabilną sytuacją makroekonomiczną, inwestorów przyciąga do Polski duży i chłonny rynek wewnętrzny, dobrze wykwalifikowana kadra, przyjazny biznesowi klimat oraz stabilny system prawno-podatkowy.

Reklama

Wicepremier Waldemar Pawlak zwrócił uwagę, że rząd robi bardzo dużo dla poprawy systemu podatkowego i ułatwienia życia przedsiębiorcom, co już przynosi efekty. Wspomniał między innymi o zmniejszeniu obowiązków informacyjnych czy zamianie zaświadczeń na oświadczenia.

Z danych Narodowego Banku Polskiego i Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych wynika, że wartość projektów Bezpośrednich Inwestycji Zagranicznych, które napłynęły do Polski w 2011 roku wyniosła 9,7 miliardów Euro. Było to o prawie 1/3 więcej niż w roku 2010.

Eksperci Ernst & Young zwracają uwagę na związany z Euro 2012 dynamiczny rozwój infrastruktury, który sprawi, że zainteresowanie inwestorów naszym krajem jeszcze wzrośnie.

Dowiedz się więcej na temat: europ | Ernst & Young | Polska | inwestycje | Polskie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »