Reklama

Polska musi zredukować deficyt budżetowy

Polska musi zredukować deficyt budżetowy, tak, aby wprowadzić finanse publiczne z powrotem na stabilną ścieżkę, a jeśli tak się nie stanie, może się to negatywnie odbić na ratingu - poinformował Edward Parker, szef zespołu zajmującego się rozwijającymi się gospodarkami europejskimi w agencji ratingowej Fitch.

Polska musi zredukować deficyt budżetowy, tak, aby wprowadzić finanse publiczne z powrotem na stabilną ścieżkę, a jeśli tak się nie stanie, może się to negatywnie odbić na ratingu - poinformował  Edward Parker, szef zespołu zajmującego się rozwijającymi się gospodarkami europejskimi w agencji ratingowej Fitch.

"Zdaniem agencji Fitch, Polska musi zredukować deficyt budżetowy, tak, by wprowadzić finanse publiczne z powrotem na stabilną ścieżkę. Jeśli tego nie zrobi, może się to negatywnie odbić na ratingu" - napisał Parker w przesłanym PAP komentarzu do proponowanych przez rząd zmian w systemie emerytalnym.

Premier Donald Tusk powiedział 30 grudnia 2010 r., że składka przekazywana do OFE spadnie do 2,3 proc. z 7,3 proc., jakie fundusze emerytalne otrzymują obecnie. Dodał też, że projekt zmian w systemie emerytalnym powinien trafić do parlamentu już w styczniu 2011 roku, a same zmiany ustawowe mogłyby wejść w życie od 1 kwietnia 2011 roku. Składka ma stopniowo rosnąć do 2017 r. do poziomu 3,8 proc.

Reklama

30 grudnia wiceminister finansów Ludwik Kotecki poinformował, że w 2011 r. dług publiczny liczony zarówno według metodologii krajowej, jak i UE oraz deficyt sektora finansów publicznych ESA'95 zmniejszą się o około 1 pkt proc.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »